Duvar Rengine Göre Kanvas Tablo Seçme

Beğendiysen Oy Ver

Duvarlarınızı, yaşadığınız ortamı daha renkli hale getirebilirsiniz. Renkli ortamlarda insanların daha neşeli, daha huzurlu oldukları bilinir. Sizde evinize yaşanırlık, değişim katmak istiyorsanız tablolarla renklendirebilirsiniz. Duvar rengine göre kanvas tablo seçme küçük detaylarla daha zevkli hale gelebilir.

1.Tablo Seçerken Dikkat Edilecekler

Tablolar birer hikâyedir. Size yakın hikâyeleri tercih etmelisiniz. Baktığınızda size bir şeyler ifade etmelidir. Sadece duvarda duran herhangi bir objeden ibaret olmamalıdır. Renkler uyumlu, duvar ile transit renkleri barındırmalıdır. Bu durumu yakaladığınızda görselliği sağlarsınız.

2.Kanvas Tablolar Arasındaki Seçim

Duvarınız ile bütünlük sağlaması için tabloların da dış çerçevesi önemlidir. Kanvas tablolarda da iki çeşit vardır. Düz mdf üzerine bir de tuval üzerine yapılan resimlerden oluşur. Seçimleriniz katmak istediğiniz anlama göre değişmelidir.

3.Tablolar Arasındaki Renk Geçişleri

Sur Real çalışmalardan hoşlanıyor olabilirsiniz. Bu tip resimler planlanarak yapılan resimlerden çok daha fazla tercih edilir. Birçok rengi barındırmasından dolayı da duvar ve ev mobilyalarına da uyum sağlar. Renk geçişleri keskin ise açıktan koyuya, soft renkler ise dağınık biçimde yapılmış tablolar kullanılabilir.

4.Mobilya Ve Duvar Arasında Tablo Bağlantısı

Bu üçlü uyum önemlidir. Tablolar kendi başına hoş durabilir. Fakat bütün olarak baktığınızda evinizin eşyaları ve duvarınızın rengi ile belirgin şekilde anormal bir görüntü oluşturuyor ise modernlikten uzaksınız. Tablolar halılar gibidir.

5.Evinizi Bütün Olarak Düşünün

Elbise giyerken nasıl bütün olarak aynada kendinizi görüyorsanız, evinizi de duvarı, perdesi, eşyası ile bütün olarak görmelisiniz. Aynı renklerden oluşması uyum anlamına gelmez. Zıt renklerden oluşabilir fakat birbiri ile yanana geldiğinde göz alıcı uyum yakalayan renkleri tercih etmelisiniz.

 

6.Gri, Beyaz, Sarı Tablolar

Hemen hemen her eve uyum sağlayabilen, bir çok renkle de uyumu yakalamış bu üçlü ile sizde rahatlıkla tablo bulabilir, evinizin eşyasının rengini umursamadan rahatlıkla asabilirsiniz. Gri bir renk yanında sıra dışı tonları da taşıyabilir. Bu durumda evinizde mutlaka gri renk bir duvar olmalıdır.

7.Tablolarda Renkleri Koruyabilme

Canlı ve çok dikkat çekici tablolar mevcut. Evinizde, duvarınızda sönük kalmaması için etrafını çok fazla obje ile doldurmamalısınız.

8.Birden Farklı Tablo İle Kombin

Yeni moda haline gelmiş bir durumda siyah beyaz resimlerden çok fazla tablo ve resimleri kombinlemedir. Araya konduracağınız tablo ile uyumlu minik dekoratif ürünlerle de farklı bir görsel yaratmış olursunuz.

9.Duvarda Boyut Yaratma

Duvarınızda boyutlu olarak durmasını isterseniz tuval, düz bütün olmasını tercih ederseniz mdf baskı resimleri tercih edebilirsiniz. Duvar kağıdı kullanıyorsanız eğer, tabloların fazla hareketli olmamasına özen göstermelisiniz.

10.Tablolarınızı Evinizin Fenomeni Yapın

Birkaç tablo ile farklı görseller yakalamak isterseniz biri renkli diğerleri renksiz yani siyah beyaz olmalıdır. Duvarınız renkli ise sade, sade ise tam tersi hareket etmelisiniz.

11.Hareketli Duvarları Şıklaştırın

Duvar kâğıtları önemlidir. Eğer bu tarz şeyleri seviyorsanız sade kemik renginde desenleri duvar kağıdı olarak seçmelisiniz.

12.Evinizi Rengârenk Yapın

Tablolarınızı sadece oda içerisinde muhafaza etmek zorunda değilsiniz. Balkonlar ve apartman içleri de gayet uygundur.

13.Tablolar İçin Konum Belirleyin

Dağınık tablolar asılabileceği gibi, toplu olarak da tablolar ve anı çerçevelerinizle bir köşe belirleyebilirsiniz. Sizin için anısı olan mekanın resmini tuvale bastırıp, kalan fotoğrafları siyah beyaz resimlerle birlikte çerçeveleyip duvara asabilirsiniz.