Dumanlı Kuvars Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

3.7 (73.33%) 3 votes

Dumanlı kuvars taşı, doğadaki en yaygın ve popüler kristallerden biri olan kuvars taşlarındandır. Geleneksel kuvars berrak veya beyazımsı bir bulutlu renkte iken, dumanlı kuvarsın gri rengi vardır. Bazı dumanlı kuvarslar çok net bir görüntüye sahipken, diğerleri neredeyse opak bir görünüme sahiptir ve bazı parçalar neredeyse siyahtır.

Kuvars; cam, seramik, plastik, boya, kauçuk ve hayal edebileceğiniz diğer her şeyde kullanılan hammaddenin ardından dünyadaki ikinci en yaygın mineraldir. Dünya’nın kabuğunun yaklaşık yüzde yirmisi kuvarsdan oluşur.

Kuvars çok çeşitli renklerde üretilir ve dumanlı kuvars, açık kuvars ve kuvarsdan sonra muhtemelen adı taşıyan en tanınmış üçüncü mineraldir.

Çoğunlukla kumdaki ana bileşen olan silikon dioksitten kuvars kristalleri temelde büyük kum taneleri yapılır. Dumanlı kuvarsın ayırt edici koyu renkli rengi, içinde bulunan serbest silikon tortularından geliyor. Kristalin rengin derinliği ve tutarlılığı içindeki serbest silikon miktarına bağlıdır. Oldukça karanlık ve neredeyse opak olduğu zaman morion adı verilir. Dumanlı kuvars dünyanın her yerinde bulunur, ancak birçok kristalin hatta kız kardeşi olan kuvarsın yüzyıllar boyu kazandığı kültürel prestijden hoşlanmaz.

Tarihsel olarak, kullanımları oldukça pratik olmuştur. İlk güneş gözlüğü on ikinci yüzyıl Çin’de icat edildi ve mercekler için dumanlı kuvars parçalarını kullanıldı. Ayrıca, geleneksel İskoç iğneleri ve tören bıçakları da dahil olmak üzere mücevheratta popüler bir taştır.

Tıpkı Selenit gibi, kök çakrasını yöneten ve kullanıcının fiziksel dünyayla olan bağlantısını geliştiren, oldukça sağlam bir taştır. Bu maddenin yerkabuğundan çok şey oluşturması göz önüne alındığında, bu sürpriz değildir. Tüm kuvars bilinç düzeyini geliştirir, ancak dumanlı kuvars taşı karanlık rengiyle birlikte faydalar sağlamıştır. Enerji merkezler, fiziksel dünyaya odaklanabilmeniz ve olumsuzluğun ortadan kaldırılabilmesi için hayal dünyadaki dikkat dağıtıcı şeyleri temizler.

Dumanlı Kuvarsın Kullanımları

Bazı eleştirmenler dumanlı kuvarsın, gül kuvarsına veya berrak kuvarsa bağlı kültür tarihini tercih ederek, çok ruhsal açıdan yararlı bir taş olmadığını şikayet ediyor. Dumanlı kuvarsın bu şöhreti beğenmediği insanlar doğru olsalar da bunun faydalı olmadığını önermekte yanlışlar.

Dumanlı kuvarsın, kök çakrasına olan bağlarından dolayı beton dünyayla bağlantı kurma becerinizi geliştirir. Bu, hayatta kalma içgüdülerini iyileştirmek için güçlü bir taş olduğu anlamına geliyor. Kesinlikle ormanda bir sırt çantalı gezi için yanınızda taşıyacak taştır. Ancak aynı zamanda zorlu bir iş anlaşması ya da eşinizle zor bir konuşma yapmanız için mükemmel bir taş olduğunu söyleyebiliriz.

İşbirliği için iyi bir taş mutlaka sorunları silmek için değil, onlara katılan herkesin kendilerine açık bir başlıkla yaklaşabilmelerini sağlamak içindir. Aynı zamanda problem çözmede yaratıcılık ve yanal düşünceyi de geliştirebilmektedir.

Tüm karanlık taşlar gibi, dumanlı kuvarstaki en önemli güçlerden biri de olumsuzluğu yok etme kabiliyetidir. Çevrenizdeki negatif enerjinin kötü titreşimlerini emer, hayatınızı iyileştirme yolunuzda size yardımcı olur.

Şungit gibi bazı karanlık taşlar negatifliği gidermek açısından çok etkili olsa da, dumanlı kuvarstan kaçınan bazı dezavantajlara sahip olabilirler. Sorunlar gizleme ve ilgi odağı haline getirildiğinden, özellikle Şungit çatışmalara neden olabilir.

Dumanlı kuvars zehirli enerjileri emmek kadar ağrılı duyguları rahatlatır. Depresyon, endişe ya da kıskançlıkla mücadele eden biriyseniz o zaman dumanlı kuvars parçasını kullanıyorsanız, özellikle o duyguların alışılmadık derecede güçlü olduğu durumlarda olumsuz duygularınıza izin vermeden sorunlarınızın kökünü kazanmak için güçlü bir yol olabilmektedir.

Dumanlı kuvars, klasik kuvars noktalı kolye tarzında oldukça etkilidir. Boynunuzun etrafında bir Dumanlı kuvars taşını takmak, bu taşların enerjisini kullanmak için basit ve etkili bir yoldur. Herhangi bir maden ocağı, muhtemelen dumanlı kuvars kristalleri taşır ve mücevhere tamamen koymaz.

Bu parçalar, enerjinizin kesintiye uğradığı noktalar içinde evinizin etrafında yerleştirmek için idealdir. Örneğin, büyük bir masaüstü bilgisayarınız varsa bilgisayarın sağladığı rahatsız edici sesi azaltmak için bir dumanlı kuvars parçasını yerleştirmek isteyebilirsiniz. Bu sayede ortaya çıkmış olan rahatsızlıkların da önüne geçilmiş olunur. Bir kenara koyduğunuzda, özellikle de uyku moduna geçmek için kuvarsları üzerine koyun.

Bazı odalar sadece kötü veya tuhaf enerjiye sahip gibi görünmektedir ve içine dumanlı kuvars yerleştirerek bu enerjiyi rahatlatabilir veya kaynağının ne olduğunu anlamanıza yardımcı olabilirsiniz böylece ona hitap edebilirsiniz.

Dumanlı Kuvars Taşının Faydaları Nelerdir ?

* Dumanlı kuvars taşı, yaygın olan günlük endişeleri geniş bir yelpazede adreslemek için kullanılabilir. Çok bağışlayıcı ve uyumlu bir taştır, kullanırken herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadır. Odaklanmanız bir fark yaratmıyor gibi görünse bile en azından sizi herhangi bir sıkıntıya sokmamaktadır.

* Dumanlı kuvars, fiziksel dünyayla olan yakın ilişkisi nedeniyle çevrenizle olan ilişkinizi geliştirmeye ilgi duyuyorsanız yaşamınıza tanıtmak için mükemmel bir taştır.

* Bir parça dumanlı kuvarsı yanınızda taşımanız halinde doğal dünyaya daha fazla uyum sağlamanıza ve daha etkili bir şekilde gözlemlemenize yardımcı olabilirsiniz.

Dumanlı kuvars taşı çok koruyucu bir taştır ve tehlikeyi gidermek için bir muska olarak kullanılabilir. Yakınınızdaki potansiyel tehlikeyi daha etkili şekilde fark etmenize yardımcı olur ve hayatta kalma içgüdülerinizi geliştirir. Fakat aynı derecede önemlisi tehlikeye götüren kötü enerjileri ve olumsuzlukları filtreler.

* Bir tılsım olarak dumanlı kuvars parçasını kullandığınızda, insanlar açıklanamaz bir şekilde çevrenizdeyken kendilerini daha rahat hissedecek ve daha az öfkeli hissedeceklerdir.

* Dumanlı kuvars, tüm kuvarslar gibi dileklerinizi ve rüyalarınızı tezahür ettirmenize yardımcı olmakta son derece faydalıdır. Zihninizi arzularınıza uyarlar ve onları Dünya’ya olan bağlantı yoluyla fiziksel dünyada var olmaya iter. Açıkçası, bu harika gerçekliğinizi ve durumunuzu değiştirme yeteneği hemen hemen tüm metafizik uygulamaların özünde olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte, dumanlı kuvarslar sizi bazen ne istediğinize dikkat edin durumuna götürebilir. Sizlerin istediği şeyleri çok hızlı ve etkin bir şekilde tezahür ettikleri için onları ne yapacaklarını bilmediğinizi fark edebilirsiniz.