Diamond Taşı Nedir ? Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Diamond taşlarının bir diğer adının da Elmas taşları olduğunu belirtmek istiyorum. Diamond taş renksiz veya karışık rengi şeffaf ve yarı saydam olan bir taştır. Parlak ve pırıl pırıl bir görüntüye sahip bir taş. Diamond taş, düz kristal yapısının saf kristalinden oluşur. Elmas taşı sadece başka bir Elmas taşıyla kesilebilir. Özellikle Avustralya, Gana, Zaire, Rusya, Amerika, Brezilya, Güney Afrika ve Hindistan gibi ülkelerden ihraç edilmektedir. Taşlar arasında en değerli ve keskin taş. Bu elmas taşının özellikleri bilinmektedir.

Diamond taşının yararları hakkında konuşursak;

Elmas taş, kişilik blokunun ortasından beyin işlevlerini kaldırır. Temel bir tedavi taşıdır. Vücüdu temizler, negatif kuvvetleri yok eder. Beden, ruh, zihin üçlüsünü birleştirir ve birleştirir. Bu saflık, bolluk, sevinç ve sadakatin sembolüdür. Aşkta, macera ve finansal inisiyatiflerde şans getirdiği düşünülen bir taş. Taşıyan kişi işlerinde başarılı olacaktır. Cesaret veren bir taştır. Korkunç rüyalardan kurtulmaya yardımcı olur. Sizi bir zehirlenme ve büyüden korumak için olduğuna inanılan bir taş. Bu elmas taşının faydaları bilinmektedir.

Elmaslar düzgün kristal yapıda saf karbonlardır. Bir elmas yalnızca başka bir elmasla kesilebilir. Işık kırma ve bileşimdeki renkleri ayırma kabiliyeti çok yüksektir. En yoğun parlaklık, parlak kesimden türetilen özel bir kesme sonucundan gelir.

Taşlar en değerli ve keskin taşlardır. Avuç içi üzerindeki yeşil renk doğal radyasyon etkisinden kaynaklanmaktadır. Sürtünme işlemi sırasında pozitif yük yüklenir. Asitlerden etkilenmez. Özellikle cam ve diğer taşları kesmenin bir aracı olarak mücevher olarak kullanılır.

Karbon atomlarının kristalleşmesiyle nasıl oluştuğu gizemini korur. Elmasların kendi arasındaki en önemli görünen fark, elmasın alt kısımlarının düz olması, diamondun alt kısmının ise kubbeli olmasıdır. Elmaslar bir başka deyişe göre rüyaların taşı olarak da bilinir.

Taşıyıcının gücünü geliştirir, geliştirir ve arttırır. Beden ve ruhun dayanıklılığını arttırır. Vücudu temizler ve olumsuz güçleri yok eder, aynı zamanda zihni, ruhu ve bedeni birleştirir ve birleştirir. Düşünce bloklarını çözer, cömertliği arttırır, düşünceleri netleştirirken, konfor, güven ve gücünü artırır. Bolluk, saflık, masumiyet, sevinç ve sadakati simgeler. Kötü gözlerden uzak duran bir aşk olarak düşünülürdü Elmas’ın sevgiye, maceraya ve finansal girişime şans getirdiğine inanılıyor. Size başarı ve teşvik sağlar. Aşkı ve arzuyu arttırır. İnsanları sakin tutar ve korkunç hayalleri görmelerini engeller. Büyü ve zehirlenmeden korunması düşünülmektedir.

En önemli ayırt edici özelliklerden biri dağınıklığın karbon ayak izi. Sahte veya sentetik ürünlerin izleri yoktur. Bir kağıdın üzerine bir kurşun kalem ile çizgi çizip üzerine bir taş koymanız halinde, çizgi görünmez ise elmas gerçektir, ancak çizgi tamamen gözükürse, elmas gerçek olmadığı anlaşılır. Hiçbir zaman kalem ile elmas çizimi gerçekleştiremezsiniz. Elma yine de bir elmas çizebilir. Zirkon taşları kolayca çizebilirsiniz. Satın almış olduğunuz ürünün sertifikalı ve güvenilir bir yerden alınmaş olması çok önemlidir. Laboratuar yerinde elde edilen ve mozanit adı verilen bu ürünü gerçek elmastan ayırmak oldukça çok zordur. Bu ayrımı sadece uzmanlar yapabilir. Mozanit olarak adlandırılan taşlara bakarsanız, havai fişek gibi görünen ışık yansımalarını göreceksiniz. Ayrıca, mozanitte yeşil renk oynuyorsa, el yapımı bir şey değildir. Bununla birlikte, Elmasta yalnızca lekeli ahşap veya gri renkte görülebilir. Elmasın parlaklığı, camın parlaklığından biraz daha parlaktır. Bununla birlikte, bir uzmanın gözlerinin parlaklığına bakarak taşın elmas olup olmadığını anlamak mümkün değildir.

Doğal taşların faydaları vardır. Oğlu, dünyadaki doğal taşların etkilerini kullandı. Her şeyden önce inancın her şeyin başında olduğunu söylemek zorundayım. Her açıdan yararlanmak istiyorsanız, bu konuda ikna olmanız gerekir. Doğal taşların faydaları hakkında olumsuz düşünceleriniz var ise, bir taş parçasının sizin için iyi olacağını düşünüyor iseniz, hor görmüş olduğunuz şeyin faydasını da göremezsiniz. Bu taşları kullanmaya başlarsan, umarım bu taşı bu hastalığın iyi olacağından emin olursun. Aynı düşünceyi sadece taş olarak kullanmadığınız şifa kaynakları için de kullanacaksınız, ancak umarım faydalı bulacaksınız. Bununla birlikte, bu doğal taşların sihirli değnek olmadığını, ancak hastalığınızın kesinlikle geçeceğini beklememelisiniz. Herhangi bir hastalığın çözümü kesin olmadığından, her zaman mümkün değildir. Kanser tedavisini örnek olarak gören herkes kemoterapi alacaktır. Kanser hastalarının tedavisi kemoterapi ve çeşitli ilaçlarla yapılır, ancak herkes kesinlikle ondan kurtulamaz ve bazı hastalar için yapılan bu tedavi pozitif olur ve hastalık iyileşmeden kurtulur ve bazı insanlar şifayı bulamazlar. Binlerce kelime veren Rabbimiz. Bir önceki örnekte de belirttiğimiz gibi, kurtulmuş olan kişi tedaviye sahiptir ve tedaviden kurtulamayan kişi diğer tedavidir.

Diamond taşların faydaları bilimsel olarak bilinmekte ve terapide kullanılmakta olduğu için bazı taşlar bizim dinimizde belirtilmektedir. Bu taşlar, hermafrodit uygulamasında kullanılan zümrüt ve mercan taşları için cennet taşı olarak kullanılıyor ve efendimiz, cenneti bu taşlarla süslediğini söylüyor. Akik ve turkuaz hadislerde övülen bir taştır. Peygamberimiz özellikle de akik, bunu kişisel olarak kullandı ve Ümmet’e önerdi. Akik kullanımı sünnettir. (Aslında, bu taşlarla ilgili bazı hadisleri İslam ahlakından İslam’dan okuyabilirsiniz.) Kısacası, doğal taşlar bir tür şifadır. Herkes için iyi olacak sihirli değnek diye bir şey yoktur. Bu taşlardan şifa bulanlar, şifayı bulamayanların çoğunda bulunurlar. Hizmetli olarak görevimiz, Rabbimiz’in bize verdiği şifa kaynaklarını denemek suretiyle bizim için iyi olan şifa kaynağını bulmaktır. Hadi iyileştirelim, sonra da dua edelim. Umarım herkes, hastalıklarının iyileşmesini en kısa sürede ve kolayca bulur.

Elmaslar ve elmaslar farklı şeyler değildir. Elmas, elmasın özel kesimine verilen addır. Elmas şeklinde kesilmeyen taşa Türkçede Elmas denir. Aynı zamanda gülle kesilmiş elmaslar olarak da bilinirler. Koni bölümleri yoktur, bu nedenle daha az ışığı yansıtırlar. Işık daha fazla yansıtmak için, altındaki kurşun denilen, kurşun adı verilen bir maddedir.