Dekorasyonunuza Uygun Kanvas Tablosunu Nasıl Seçmelisiniz?

Beğendiysen Oy Ver

Evinizin dekorasyonuna uyan tablolar seçmek, stil konusunda zevkinizi yansıtacaktır. Tablolar hem sanatlarıyla hem ortamda çok baskın olmayacak hem de mekanı bir araya getirecek bir etkiye sahip olmalıdırlar. Beğendiğiniz parçaların dekorasyonunuzla uyumlu olması konusunda, dekorasyonunuza uygun kanvas tablosunu nasıl seçmelisiniz? adımlarını takip ederseniz, mükemmel parçaları seçmeniz son derece kolay olacaktır.

Ne Sevdiğinizi Seçin

Kanvas tabloların birçok farklı türü olabiliyor. Bu tabloları dekorasyonunuzla uyumlu olacak şekilde seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli tavsiye, ne sevdiğinizi seçmeniz olacaktır. Sizi rahatlatan ya da size canlılık hissi veren zevklerinize uygun bir tabloyu seçmek, evinizin tasarımında doğru adımları atmanızı sağlar.

2- Ölçüye Göre Seçim

Kanvas tablolar tek parçalı olabildiği gibi, birden çok parçalı olarak da satın alınabiliyor. Bu nedenle evinizin dekorasyonunu bütünleyecek olan kanvas tabloları seçerken, ölçü konusun göz önünde bulundurmalısınız. Bir duvarı boydan boya kaplayan bir tablo, estetik bir görünüm kazandırmayacaktır. Bu nedenle ölçü konusunda emin olarak seçim yapmalısınız.

3- Tarza Göre Seçim

Evinizin dekorasyonuna göre tercih edebileceğiniz kanvas tablolar, evdeki stil ile uyum içerisinde olmalıdır. Bu nedenle dekorasyon uyumlu bir tablo seçerken antika parçalara odaklanarak, cesur bir form tercih ederek ya da Bohem bir görünüm yakalamak için tablo seçimi yapabilirsiniz. Tabloları yerleştireceğiniz odadaki eşyaların tarzlarıyla uyumlu bir parça seçmeniz, olumlu bir etki yaratacaktır. Çerçeve stilinin de tamamlayıcı olmasına özen gösterin.

4- Renklere Göre Seçim

Dekorasyon konusunda kullandığınız renkler, kanvas tablo seçimleriniz üzerinde büyük bir rol oynayacaktır. Pastel tonlara uyumlu mat renklerde tablolar veya parlak renklerle döşenmiş bir odada, canlı renklere yer veren kanvas tabloları kullanabilirsiniz.

5- Temaya Göre Seçim

Evlerde birçok farklı dekorasyon temaları kullanılabiliyor. Evinizi dekore ederken kullandığınız tema, tablo seçiminizi de doğrudan etkileyecektir. Örneğin rustik dekorasyon tercih ettiğiniz bir ortamda, doğa uyumlu ve eskitme tarzına sahip olan bir kanvas tablo tercih edebilirsiniz.

6- Özelleştirilmiş Parçalar Kullanın

Kanvas tablolar, özelleştirilmiş bir kullanım sağlayabildiği için tercih ediliyorlar. Bu nedenle size uyan bir baskıyı eğlenceli ya da sakin bir forma sahip olan tablolar ile seçebilirsiniz.

7- İlham Veren Parçayla Uyum Yakalayın

Dekorasyonunuzda önem verdiğiniz bir parça bulunuyorsa, kanvas tablonuzun bu parça ile bir bütünlük yakalamasını sağlayabilirsiniz. Antika değere sahip bir eşya, biblo, koltuk gibi herhangi bir eşya bu kategoriye dahil edilebilir. Sizin ilham parçanız olan bu eşya ile uyumlu bir kanvas tablo seçimi yapabilirsiniz.

8- Ortamdaki Diğer Tablolarla Uyum Yakalayın

İlham veren parçanızla benzer bir yöntemdir, fakat eğer mekanda başka bir tabloya sahipseniz, bu durumda o tabloyla uyum yakalayabilecek bir kanvas tablo tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

9- Tabloların Evinizi Tanımlamasına İzin Verin

Kanvas tablo seçerken, zevklerinizi ön plana çıkarmasının yanı sıra sizi ve ailenizi tanımlamasını sağlamasını da sağlayabilirsiniz. Bir tablo, evin stilini ve temasını tamamlayan en önemli parçalardan birisi olduğu için seçmek zor olacaktır. Ancak sizi ve yaşam alanınızı tanımlamasına izin verirseniz, estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

10- Baskıyı Kendiniz Yapın

Kanvas tablolar arasında hazır olan modellerin size uygun olduğunu düşünmüyorsanız, bu durumda tablonuzu kendiniz oluşturun. Ortamdaki dekorasyona uyacak şekilde bir resim baskısıyla, oldukça iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Belli malzemelerle birlikte, kanvas tablo yapmak çok da zor değildir. Bu nedenle size uyan bir desen veya görünümü seçerek, ortama kendi zevklerinizi daha kolay yansıtabilirsiniz.