Dekorasyonda Yeşil ile Uyumlu Renkler

5 (100%) 1 vote

Yeşil, bir tür güçlü renktir. Çoğu insan dekorasyonda yeşil ile uyumlu renkler ister. Yeşilin diğer renkler ile eşleşmesinin zor olduğunu düşünürler fakat yanılmaktadırlar. Bazen renk eşlemesi nispeten basittir. Çünkü turuncu kırmızı ve sarı arasında bazen sorun olabilmektedir. Yeşil mavi ve sarı arasında olmasına rağmen, tamamen turuncudan farklıdır. Yeşilin varlığı çok güçlüdür. Yeşil mavi ve sarıya benzer, ancak tamamen farklı bir görsel deneyime sahiptir.

1.İlk Olarak Yeşil İsim Ve Etimoloji

Doğanın ana teması olarak yeşil, huzur ve rahatlık ve canlılık duygusu getirebilir. Çalışmalar ayrıca yeşilin vizyonu iyileştirmeye, gerginliği gidermeye ve bazı hastalıkların tedavisine yardımcı olduğunu göstermiştir. Ancak, yeşil renk için hayat kötü olarak tarif edilsede yanıltmaktadır.

2.Yeşil Tonları

Elma yeşili, bu parlak sarımsı yeşildir. Çim yeşil bu, sarımsı bir koyu yeşil olmaktadır. Cam yeşil bu esas olarak daha koyu yeşil olarak adlandırılan bir cam yeşildir. Zeytin yeşili zeytin rengi sarı renkte yeşile döner ve yeşil renk gamına dönüşerek zeytin yeşili haline gelir. Sarımsı yeşil bir renge işaret eder. Yosun yeşili yosun gibi sarımsı, düşük saflıkta yeşil bir renktir.

3.İkincisi, Yeşil Görüntü Ve Renk Performansı

Her ne kadar% 100 yeşil renkte mavi bir solgunluk hissi olsa da, aynı zamanda tamamen soğuk bir renk değildir. Sarı bir ışık anlamına gelir. Yeşilin baskın renk olmadığı durumda, ışığının bir kısmını hafifçe gizlemek gerekir. Renk yeşil ve siyah-beyaz olduğunda, görsel efekt güçlüdür ve açık bir varlık hissine sahiptir. Bu sayede, yeşil renk eşleşmesinde diğer renklere pek yardımcı olamaz ve genel atmosferi vurgulayamaz.Yalnızca göz alıcı olma eğilimi vardır, ama kırmızı gibi güçlü bir izlenim veremez.

4.Toplumdan Yeşil Görüntüler

Göz alıcı renk olarak ana renk ve diğer renkler yeşil olduğunda, renk eşleşmesi düzgün olabilir, ancak% 100 yeşil kullanmaktan kaçınmak en iyisidir, bu saflığı azaltmak ve parlaklığı iyileştirmek için iyi bir yoldur.

5.Sarı Yeşil Turkuaz

Sarı veya mavimsi turkuazın kullanılması da iyi bir etkiye sahip olacaktır. Örneğin, ağacın bir konu değil, basit bir arka plan olması durumunda, ağacın rengi, kullanılan renk yönünü “selamlamaktır”. Bu% 100 yeşilden kaçınmanın iyi bir yolu! dekor üzerinde mavi bir gökyüzü varsa, maviyi mavi-yeşil olarak değiştirebilirsiniz, gökyüzünde sarı bir parıltı varsa, belirtmek için sarımsı yeşil veya zeytin yeşili kullanabilirsiniz.

6.Yeşilin Soluk Hali

Dekordaki yeşilin genel renginin çok soluk olmasını istemiyorsanız, yeşilin birbiriyle eşleşmesi için çok parlak renklere sahip olması gerekir ve bunun tersi de geçerlidir. Dekor beyaz olsa bile, parlak bir renk eklemek en iyisidir, çünkü% 100 yeşil soluk görünmektedir.

6.Yeşil Ve Çeşitleri

Kullanılacak olan yeşil rengin ne yapması gerektiğini önceden belirlemek gereklidir, böylece yeşil, genel rengin koordinasyonunu etkilemez. Sıcak ve rahat yaprakların yeşili ve serin havadar sonbahar yapraklarının yeşili tamamen farklıdır.

7.Göz Alıcı Renkler

Yeşil renk şemasında anlamsız yeşil renklerler, göz alıcı olacaktır. Yeşil görünse de, yeşil ve gür yeşillikler, çam iğneleri, yeşil çimen, açık yeşil ve yeşil ve yaprak döken zeytin yeşili olabilir. Bu renklerin her birinin kendi hisleri vardır. Örneğin, sarımsı yeşil, parlak yeşil olmasa bile, sıcak, doğal ve olumlu bir izlenim verir. Düşük doygunluk ve sarımsı yeşil renk daha yumuşak ve daha rahat görünüyor.

8.Yeşil Mavi

Mavi, yeşile eklenen, serin ve ferahlatıcı bir his veren mavi-yeşil bir renktir. Buna ek olarak, düşük saflıkta turkuaz, insanlara doğal olmayan bir duygu vermenin yanı sıra, geri çekilme etkisine de sahiptir. Özellikle uzaktaki şeyleri veya arka planlarını ifade ederken kullanılabilir.

9.Yeşil Sistemin Renk Şeması

Yeşil, ana renk ve zengin bir renk hissinin özelliklerine sahip olduğundan, göz rengi olmasa bile, tek başına durabilir ve çok yönlü bir ana renktir. Bir çeşit göz alıcı renk eklemeniz gerekirse, yeşil çizgilerden birini seçerek çeşitli renklere de sahip olabilirsiniz.

10.Rengin Gücü

Yeşil ve diğer renkler farklıdır, oran artarsa, resmin tekdüze olması kolaydır ve renk tipindeki artışa bağlı olarak varoluş hissini zayıflatmaz. Yukarıdaki dekorlarda yeşil renk, siyah-beyazın monotonluğunu dengeleyen göz alıcı bir renktir ve beyaz ve yeşil, ince ve hafif olma eğilimindedir, bu yüzden rengin gücünü artırmak için koyu siyah gerekir.

11.Yeşil Ve Kırmızı

Yeşil, kırmızı, turuncu ve sarı gibi sıcak renkler ile eşleştirildiğinde, ikisinden birini vurgulamak önemlidir. Örneğin, dekorda ana renk yeşildir ve göz rengi kırmızı ve sarıdır, kırmızı renk daha koyu, bu da desendeki karakter görüntüsünü vurgularken, diğer renkler hiç olmazsa ikinci olur. Yeşilin doygunluk hissi daha düşüktür.

12.Yeşil Eşleşmesi

Düşük ve sarımsı ve sarı renk arka planı tamamlar ve yardımcı son rötuşları vurgular.Yeşil çok göz alıcı bir renktir, bu yüzden yeşil ve diğer renkler çeliştiğinde ayarlamamız gerekir. Birçok insan yeşilin ve kırmızının eşleşemeyeceğini düşünür, aksi takdirde renk bozulmaktadır. Bunun iyi renklerle eşleşmesi kolay değil, ama hiçbir şekilde eşleşemeyecekleri anlamına gelmez.

13.Karışık Renkler

Yeşil, mavi veya mor gibi serin renklerle eşleştirildiğinde, birçok kişi biraz fazla kasvetli bulur. Bu sırada yeşilin sıcaklığını artırmayı düşünebilirsiniz, yeşilin parlaklığını artırırken sarımsı yeşil rengi kullanarak, dekorun parlak bir rengi vardır.

14.Parlak Renkler

Aslında, iki parlak renk çok kolay bir şekilde eşleşiyor, çünkü renk güçlü değilse, daha uyumlu görünebilir. Ancak olumsuz olan, ekranın bir izlenim yaratacak kadar güçlü olmaması. Bu sorunu çözmek için, başka bir renk eklemeniz gerekir.

15.Dekorda Mor

Renklerden birine, dekorda mor bir degrade eklemenin en iyi yoludur, böylece daha koyu bir mor görünür. Şu anda, mor ve yeşil arasında hafif bir çatışma var ve kontrast derin. Sarı görünümü de renk sıcaklığını arttırır, renk sıcaklığı dengesini sağlar.