Dekorasyonda Şeftali İle Uyumlu Renkler

Beğendiysen Oy Ver

Evinizde şeftali rengini kullanmak istiyorsanız, yazımız hem şeftali rengi ile uyumlu renkler, hem de şeftali rengi ev dekorasyon fikirleri hakkında size ilham verebilir. Evinizde sakin, etkileyici ve zarif bir hava yaratmak şeftali rengiyle mümkün. Bu sebeple şeftali, seçeneklerin arasında mutlaka yer alması gereken bir renk. Şeftali renginde, turuncu çok daha hafif vurgulanmıştır ama yine de turuncunun canlılığını taşır. Turuncu ile beyazın arasında kalan bir renktir. İç mekânda, romantik ve zarif bir etki yaratır. Özellikle Country tarzını destekleyerek uyumlu bir ortam oluşturur.

Şeftali Rengini Kullanmak İsteyenler İçin Öneriler

Evinizde şeftali rengini kullanmak istiyorsanız; yazımızın devamında yer alan hem şeftali rengi ile uyumlu renkler, hem de şeftali rengi ev dekorasyon fikirleri size ilham verebilir. Dekorasyonda şeftali ile uyumlu renkler nelerdir? Şeftali rengi, pek çok yaşam alanına ve her yaş grubuna rahatlıkla uyum sağlamasıyla biliniyor. Misafir odaları ve salon başta olmak üzere; yatak odası, banyo, mutfak, genç kız odalarında da son derece modern ve şık bir biçimde kullanılıyor. Şeftali rengi genellikle, ev tekstil ürünlerinde tercih ediliyor.

Şeftali Dekorasyon Nasıl Olmalı

Dekore edilecek odanın bir duvarı tamamen şeftali rengine boyanabilir. Üzerine de duvara asılı büyük bir kitaplık yerleştirerek modern bir görünüm sağlayabilirsiniz. Kitaplığın dışında, duvara asacağınız aile fotoğraflarından oluşan çerçeveler de şık bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Sadelik Diyenler İçin; Şeftali ve Krem Birlikteliği

Şeftali rengini, risksiz bir biçimde dekorasyonunuza dâhil etmek istiyorsanız; kremle beraber kullanabilirsiniz. Krem tonları ve şeftali, daha huzurlu ve daha sakin bir ortam yaratacaktır. Krem mobilyaların yanında şeftali halı ya da perde oldukça şık duracaktır. Bu iki renk özellikle dinlenme odalarında kombin ediliyor. Krem rengi bir kilim, krem rengi bir sehpanın üzerinde olan şeftali dekorasyon ürünleri; tüm bakışları üzerinde toplayacaktır.

Huzur Diyenler İçin; Şeftali ve Gri Birlikteliği

Şeftali rengine yakışan pek çok farklı renk ton olduğu bir gerçek. Ancak seçeneklerin arasında öyle bir renk var ki şeftali rengi ile beraber mükemmel bir uyum elde edebilirsiniz. Bahsettiğimiz renk tabi ki gri… Yatak odalarında sıkça yan yana gelen bu ikiliyi, rahatlıkla mutfağınıza da uygulayabilirsiniz.

Biraz İddia Diyenler İçin; Şeftali ve Kırmızı Birlikteliği

Sakin bir dekorasyona biraz renk katmak mı istiyorsunuz? Kırmızı dekorasyon, bunun için birebir. Yatak odalarında ve mutfaklarda bu ikiliyi sıklıkla görmekteyiz. Kırmızı mutfak dolaplarının yanında şeftali renkli kupalar… Uyumun dansı!

Yaz Bitmesin Diyenler İçin; Şeftali ve Nane Yeşili Birlikteliği

Hem şeftali hem de nane yeşili, oldukça sıcak ve sevimli bir görünüm yaratır. Tıpkı yaz geceleri gibi! Özellikle dinlenme odalarında kullanılan bu kombin; gittikçe popülerleşmeye başlıyor, bizden söylemesi.

Parlak Sevenler İçin; Şeftali ve Gümüş Birlikteliği

Dekorasyonunuzda şeftali kullanmak istiyorsunuz ancak bazı parçaları öne mi çıkarmak istiyorsunuz? İşte size fırsat; şeftali bir koltuğun üzerinde gümüş yastık kılıfları kendilerini oldukça gösterecektir. Ya da şeftali duvarlardan oluşan bir hole asacağınız gümüş fotoğraf çerçeveleri oldukça dikkat çekecektir.

Pembenin Tonlarından Vazgeçemeyenler İçin; Şeftali ve Mercan Birlikteliği

Şeftaliye uyumlu olan, ferahlığı bozmayacak bir renk arıyorsanız mercan rengine mutlaka göz atmalısınız. Şeftalinin sıcaklığı mercanın enerjisiyle bir araya geldiğinde müthiş bir uyum yakalıyor. Özellikle çocuk odalarında bu iki rengi sıkça görmeye başladık.

Mavi Uyar Mı Diyenler için; Şeftali ve Mavi Birlikteliği

Mavi rengi, hem doğanın hem de hijyenin rengidir. Bu sebeple sıklıkla banyolarda ve mutfaklarda kullanılır. Şeftaliyle bir araya geldiği banyolar ise, modernliği de aşan zamansız bir görünüme sahip oluyor. Kış bahçelerinde de bu iki renk sıklıkla kullanılıyor. Şeftali duvarların ve mavi saksıların olduğu bir kış bahçesi hayal edin!

Canlılık Diyenler İçin; Şeftali ve Sarı Birlikteliği

Şeftali duvarlarınızdan oluşan odanıza ekleyeceğiniz sarı dekorasyon; mevcut odanızın tüm havasını bir anda değiştirecektir. Sarı, hareketi ve gençliği simgeliyor. Özellikle perdelerde bu iki renk bir araya geliyor. Tekstil ürünlerinde de sarıyı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sarının limon çiçeği olarak adlandırılan tonu, şeftali rengiyle bir araya geldiğinde sevimli bir görüntü yaratacaktır.

Tutkulu Birliktelik Diyenler İçin; Şeftali ve Mor Birlikteliği

Morun, tutku ve duygusallık rengi olduğu biliniyor. Şeftali ile beraber dengeli bir uyum yaratıyor. Özellikle, girişte kullanılan şeftali ve mor birlikteliği enerjiyi arttıracaktır. Hem çalışma hem de dinlenme odalarında bu iki rengin kombinini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hem Modern Hem Asil Diyenler İçin; Şeftali ve Bronz Birlikteliği

Bronz rengi de yine, dekorasyonlarda tek başına kullanıldığında modernlikten uzak ve ağır bir görünüme sebebiyet verir. Her dönemin rengi olan şeftaliyle bir araya gelmesi, daha genç bir görünüme sahip olmasını sağlar. Şeftali duvarlardan oluşan bir salonda, gümüş biblolar zıtlıkların uyumunu bir kez daha gözler önüne serecektir.