Dekorasyonda Mor ile Uyumlu Renkler

5 (100%) 1 vote

Mor kadınlar başta olmak üzere herkesin sevdiği renkler arasındadır. Üstelik morun ev dekorasyonuna hızlı bir giriş yapması bu rengi daha popüler kıldı. Birbirinden özel renkler ile muhteşem kombinasyonlar oluşturabiliyor olması da çabası. İşte görenleri hayran bırakacak dekorasyonda mor ile uyumlu renkler ile kullanım alanları.

1- Kesinlikle Pembe

Morun tamamlayıcı rengi olarak da bilinen pembe, her tonu ile dekorasyonunuzun harika bir ambiyansa bürünmesini sağlayacaktır. Üstelik oturma odası, yatak odası ya da banyo ayrımı olmaksızın bu iki renk, evin her köşesinde kullanılabiliyor.

2- Turuncu İle Enerjik Dekorlara İmza Atın

Turuncu hayli enerjik ve sıcak renklerden biri. Üstelik morla da mükemmel bir ikili olabiliyor. Daha spor ve enerjik bir kombinasyon için turuncu birebir. Morla bezeli evinizin perdelerini turuncu seçtiğinizde bunu gözlerinizle de görebilirsiniz.

3- Bronz İle Popüler Dekorasyonlar

Bronz tek başına dahi dekorasyonda büyük bir anlam ifade eden renklerden. Üstelik morla olan uyumu çok eskiye dayanmıyor. Yeni nesil moda anlayışı ile hayatımıza giren bronz ve mor ikilisi hayli sevildi. Mor mobilyalar için kullanılabilecek bronz duvarlar ya da dekoratif ürünler harika bir hava yaratmanıza yardımcı olacak.

4- Erik İle Zengin Dekor Önerileri

Erik rengi aslında dekorasyonda tek başına kullanılmayan ayrıntı renklerden biri. Ancak mor ile kullanıldığında tek başına dahi bir başrol oyuncusu olabiliyor. Özellikle erik rengi mobilyalar bu yıl hayli rövanşta.

5- Nane Yeşili İle Dinamik Hava

Yine bol enerjili, dinamik dekorasyon önerileri ile karşımıza sık çıkan bir renk olan nane yeşili de moru inanılmaz tamamlıyor. Özellikle bu renk ile üretilen mobilyaların dekorda bambaşka bir yeri de bulunuyor.

6- Grinin Yakışmadığı Yok

Son dönemlerde popüler bir dekor rengi olan gri, hemen her renkle muhteşem bir uyum içerisinde. Tabi bunlardan biri de mor. Özellikle koyu gri tercih edilmiş duvarlar için seçilen mor renk mobilyalar modern dekorasyonun değişme parçalarından.

7- Zeytin Yeşili İle Eskiye Dönüş

Eskitme mobilyaların değerli rengi ve eskiye dönüşün kırılma çizgisi olan zeytin yeşili, yeniden dekorasyondaki yerini aldı. Üstelik büyük bir hızla. Şimdilerde lavanta moru ile harika dizaynlar oluşturan bu renk mağazalarda da gözümüze çarpar oldu. Özellikle zeytin yeşili komidinler ve dolaplar, morla bezeli evlerin baş tacı.

8- Mor ve Siyah İkilisi

Mor ve siyahın birbirine ne kadar yakıştığını bilmeyen yoktur. Üstelik bu iki renk modern mutfak ve banyo dekorasyonlarında sık sık karşımıza çıkar oldu. Şimdilerde yatak odası ve oturma odalarında da boy gösteriyorlar. Güçlü aydınlatıcılar sayesinde muhteşem bir iş çıkarıyorlar. Özellikle siyah ayırtıların kullanıldığı bir dekorasyonda mor duvarlar paha biçilemez güzellikte.

9- Morun Beyaza Aşkı

Beyaz da tıpkı gri gibi hemen her renk ile uyum sağlayabiliyor. Ancak mor renk ile adeta aşk yaşıyor. Cıvıl cıvıl, hareketli ve ferah evler için tercih edilebilecek bu iki renk uğraşmadan mükemmel bir dekorasyon elde etmek isteyenler için hazırda bekliyor. Özellikle beyaz perdeler, mor mobilyalar ve daha açık mor dekoratif objeler harika bir kombinasyon oluşturmanıza yardımcı oluyor.

10- Kahvesiz Olmaz

Mor renk duvarların popüler olduğu şu zamanlarda kahve de yavaş yavaş dekorasyondaki yerini aldı. Üstelik kahve tonlarında hazırlanan perdeler mor duvarların aksesuarı gibi. Hem koyu, hem de açık renk kahve tonlarının tamamı da bu renkle inanılmaz bir uyum içinde.

11- Mora Altın Zenginliği

Klasik ve ağır bir dekorasyon için tercih edilecek olan varaklar mor rengin de vazgeçilmezi. Hatta altın renklerde hazırlanmış fonlar mor dekorasyonun mihenk taşı. Tabi yalnızca perdelerde değil, bu renk artık dekoratif objelerde, hatta mobilyalarda dahi kullanılıyor.

12- Moru Sarıyla Açın

Mor koyu renkler arasında yer alıyor. Dolayısıyla dekorasyonda kullanılan mor rengi sarı ile uyumlu bir şekilde açmak mümkün. Daha açık renk bir dekor elde etmek isteyenlere özel kullanılacak sarı, genellikle mobilyalarda ya da perdelerde tercih ediliyor.

13- Kırmızı İle Zıt Ama Şık

Morun zıt renklerinden olan kırmızı, aslında morla oldukça uyumlu bir görsel oluşturan renklerden biri. Hem açık kırmızı, hem de koyu kırmızı morun her tonu ile mükemmel bir ahenk içinde dekorasyonu tamamlıyor. Ancak her iki rengin de eşit kullanılması boğucu bir görüntü oluşturacağından ya açık bir ara renk kullanılmalı ya da bir tanesi de ağırlık verilmeli.

14- Mavinin Yeri Başka

Tıpkı kırmızı gibi mavide mor ile dikkatli kullanılması gereken tehlikeli renklerden biri. Ancak ayarında kullanıldığında bir Fransız dekorunun eşdeğeri ortaya çıkıyor. Üstelik bu iki renk bir araya geldiğinde modern dekorasyonun en güzel örneğini oluşturuyor.

15- Hardal İle Hareket Katın

Hardal da artık dekorasyonda çokça kullanılan bir renk. Üstelik sakin, huzurlu ve estetik renklerden. Mor bir dekorasyonda kullanılacak hardal ayrıntılar, doyumsuz bir görüntü ortaya çıkarıyor.