Dekorasyonda Kahverengi ile Uyumlu Renkler

Beğendiysen Oy Ver

Kahverenginin tanımlanması zordur. Açık kahverengi bir öze sahip kayısı gibi görünür. Görünüm her zaman kafa karıştırıcıdır ve gerçek rengi belirlemek zordur. Kahverengi genellikle toprak, doğa ve sadelik ile ilişkilidir. Uygulamalı dekorasyonda kahverengi ile uyumlu renkler hangileridir.

  1. Renk Kullanımı

Kahverengi güvenilirlik, sağlık ve muhafazakarlık hissi verir. Aynı zamanda, bir şekilde belirsiz olarak kabul edilir, ancak daha parlak renkler kullanılarak telafi edilebilir.Kahverengi ahşap ve küçük taşlarla çok yakın bir bağlantıya sahiptir. Birkaç yıl önce, birçok web sitesi ahşap dokuyu arka plan olarak kullanmıştır.

  1. Kahverengi İle Nostalji

Kahverengi ile dekorasyon iyi yapılırsa, ahşap dekor çok dikkat çekici ve harika bir dokunuş hissi verebilir. Tabii ki kahverengi, sıcaklık ve nostalji yaratmak için kullanılabilecek eski ve yıllık fotoğraflarla ve materyallerle ilişkilendirildiğinde çok egzotik olmaktadır.

  1. Doğayla Dekor

Açık renkler ve koyu renkler kullanmak zengin bir kombinasyon oluşturabilir ve sonbaharın renklerini düşünürseniz, doğanın kahverengi ve kırmızı, turuncu ve sarıdan oluşan mükemmel görüntüsünü düşünürsünüz.

  1. Renk Özelliği

Kahverengi genellikle klasik olarak kabul edilir. Yine de, basit bir klasik ton bile yenilenebilir ve daha ilginç olabilir. Masif ahşap mutfak, her zaman kısmi ve rafine olmakta, ama ne yazık ki, çok pahalı bir gider tablosu olmaktadır. Bu nedenle, pek çok insan ahşap dekorun gerçek olmasını istiyor.

  1. Kahverengi İle Uyumlu Renkler

Kahverengiın avantajları çeşitli renkler ile birleşmesidir. Koyu bej, fındık, kahverengi, kil, çikolata, kahve, konyak, sütlü çikolata rengi ve benzeri renkler olabilir. Kahverengin ikinci avantajı, uyumluluğunun çok yönlülüğüdür. Sonuçta, süt, açık bej, kremsi renkler, karamel, gri, beyaz, sarı, limon, portakal, pembe, mavi, zümrüt, açık yeşil ve çevre dostu tonları ile tamamen uyumludur. Kırmızıyla şık ve zengin görünecektir. Bu nedenle, mutfak alanının iç dekorasyon için birçok seçenek vardır.

  1. Buzdolabı Kahverengi

Olağandışı renk mutfak aletleri – çok çeşitli iç mekânlar için eğlenceli bir fırsattır. Son zamanlarda, olağandışı renk çözümlerinde mutfak ekipmanına daha fazla ilgi gösterildi. Bugün, büyük ev aletlerinin ünlü üreticileri, çelik, gümüş, kahve, bej, kahverengi, kırmızı ve diğer renklerde buzdolapları üretmektedir. Kahverengi buzdolabı modern mutfaklarda ilginç bir tasarım aksanı olabilir.

  1. Markalar

Kahverengi ev elektroniği piyasasına yakından bakarsanız, neredeyse tüm markaların büyük mutfak ekipmanlarının üretiminde yer aldığı gerçeğine odaklanabilirsiniz. Çeşitli varyasyonları, tasarımları, boyutları ve hatta renkleri olan buzdolapları yaygın olarak mevcuttur. Markalı ürünlere ve tüketicilere henüz tüketiciye söylememiş isimleri olan ürünler var. Alıcılar için tasarlanan yenilik veya markalamaya, zamana göre test edilmiş çözümlere öncelik verilmeli. Ancak, çoğu şirket geleneksel olarak beyaz soğutma ekipmanlarının geleneksel üretimine güvenmektedir. Bugüne kadar, kahverengi buzdolapları aşağıdaki markalarla temsil edilmektedir.

  1. Maliyetler

Bildiğiniz gibi, standart olmayan dekor tasarımları büyük oranda değer taşır. Buzdolabı istisna değildir. Kahverengiden yapılmış modellerle ilgileniyorsanız, benzer bir dekor tasarımı bulabiliriz. Ayrıca, dekor ürünlerinin fiyatı tasarım ve stiliyle ilgili olmayan diğer faktörlerden etkilenebilir.

  1. İç Tasarım

Mutfakta kahverengi rengi ile yapılan dekorların bu yansıması her saniye hissediliyor, sadece odanın işlevselliği ve kullanılabilirliği için değil aynı zamanda görsel algı için de uymaktadır. Bugün, bu modern mutfak tasarımının önemli unsurlarından biri de kahverengi tonlardır.

  1. Tasarımcı Seçenekleri

Bir stil ve bir renk oranı. Tüm mutfak ve mutfak mobilyaları ve büyük ev aletleri dâhil tek bir tarzda ve tek renkte mevcuttur. Aynı rengin farklı tonlarına izin verilir, ancak birbirlerine olabildiğince yakın olmalıdırlar. Bu iç tutarlılığını çıkarır. Tüm elemanlar bir araya getirildiğinde, tek bir görsel algı noktası oluşturulur.

11.Kahverengi Renk Uyumu

Koyu sarı koyu yeşilin serin kahverengi tonları rustik ve doğal bir görünüm verir. Açık kahverengi koyu mor, zarif ve sakin mizaç gösterir. Çay rengi ve kahverengi göz alıcı bir görsel odak oluşturur. Harmon kahverengi zeytin yeşili, doğal bir uyum taşır.

12.Kahverengi Orta Tonlar

Göz alıcı bir zarafet için kahverengi açık griye uymaktadır. Elegant kahverengi gümüş griyle, zarif bir atmosfer yaratıyor. Açık kahverengi beyaz, rahat ve doğal bir rüzgâr oluşturur. Orta tonlar dekorasyonda her zaman uyum taşır.

13.Sıcak Kahverengi

Sıcak ve benzersiz bir görünüm için kahverengi turuncu ile tamamlanmaktadır. Koyu kahverengi sarı, çatışmanın sakin ve göz alıcı güzelliğine dikkat çekiyor. Zarif ve muhteşem tarzı ile açık kahverengi ile kırmızı. Açık kahverengi parlak sarı, sıcak ve zarif bir atmosfer taşımaktadır.

14.Kahverengi Karışık Renkler

Kahverengi, kırmızı ve sarı arasında bir renk olan, orta derecede mat ve hafif açık gri ile karakterize edilen, küçük miktarlarda kırmızı ve yeşil, turuncu ve mavi veya sarı ve mor pigmentlerin bir karışımıdır.

15.Kahverengi İle Uyumlu Diğer Renkler

Kahverengi ve Bordo, Kahverengi ve Açık Mavi, Kahverengi ve Pembe, Kahverengi ve Yeşil, Kahverengi ve Krem, Kahverengi ve Camel, Kahverengi ve Siyah birbirine çok uyumludur. Dekorasyon her zaman uyumlu renkler ister. Uyumlu renkleri bir araya getirmek tasarımcılara kalmıştır. Fakat ev sahibi de dekor tarzlarına ve renk uyumluluğuna destek ve fikir verebilmektedir.