Dekorasyonda Beyaz ile Uyumlu Renkler

Beğendiysen Oy Ver

1: Hijyenin temsilcisi olarak beyaz renk tercih edilmektedir.

Dekor edilen alanlarda beyaz renk oldukça iddialı olarak nitelendirilmekte ve aynı zamanda da kullanım alanlarında tereddütle yaklaşılmaktadır. Bu açıdan dolayı hijyen sağlayan alanlarda beyaz tercih edilmektedir. Hijyen faktörününde en başlıcaları arasında olan banyo ve lavabo ortamlarında beyaz tercih edilmektedir. Bunun yanında bu alanların dekorasyonda beyaz ile uyumlu renkler olarak siyah çizgiler hakim olmaktadır.

2: Beyazın dekorasyonda rahat etmeyi sağlayacak bin bir tonu

Beyaz hemen hemen tüm ortamlarda kolay bir şekilde kullanılmakta ve aynı zamanda her renk ile de kombin yapabilme imkanı bulunmaktadır. Diğer renkler ile kombin yapılmasının yanında beyazlığın sadeliğini yansıtmak isteyen kişiler beyaz renklerin kendi içerisindeki tonları ile de dekorasyon yapılmaktadır. Açık beyaz veya koyu beyaz tonları ile farklı bir kombinasyon oluşturulabilir ve beyazın sadeliği yansıtılabilir.

3: Siyah ile beyazın asil dansı

Beyaz denilince kişilerin hemen aklına zıttı olan siyah tonlar gelmektedir. Bir çok alanda beyaz ile siyah rengin uyumu söz konusu olmaktadır. Kişiler bu alanlarda en çok salon takımları konusunda bu renkleri hakim kılmaktadır. Bembeyaz bir salonun içerisine siyah koltuklar birer siyah inci misali kondurmakta ve böylece asillik dansı seyredilmektedir.

4: Antrasit ve krem renkleri ile beyaz tonlama ayarlamaları

Dekorasyon konusunda kişilerin başvurdukları yollardan birisi de düşündüğünüzde asla bir araya gelmez bu renkler dediğiniz ilginç renkleri kombin yapabilme başarısıdır. Bu renklerden birisi de antrasit ile krem renklerinin beyaz ile olan uyumudur. Bu renkler genele ofis odalarında veya kişilerin okuma odalarında hakim olmaktadır. Bu kombinasyonda uyumlu parçalar seçildiğinde sanıldığının aksine gayet hoş görüntüler ortaya çıkacaktır. ,

5: Ferah ve derinliğin adresi beyaz ve kahve uyumu

Beyaz ve kahve tonlarının uyumu da şüphesiz en güzel olanlarından birisidir. Beyaz ile kahve renginin uyumu genelde çalışma odalarında veya kitap okuma odalarında sıklıkla tercih edilmektedir. Ahşabın en güzel rengi olan kahverengi bir kitaplık ile beyazın hakim olduğu bir oturma grubu berjer ve aynı zamanda çalışma masası ile ortam hareketlendirme sağlanmaktadır.

6: Dar ortamların kurtarıcı rengi beyaz ve uçuk renkler

Dar mekanlara sahip olan kişilerin tek kurtarıcısı olarak beyaz ve beyaza yakın tonlardaki uçuk renkler ile hakim olan dekorlar tercih edilmesi sağlanmaktadır. Bu ortamlarda bu etki ve beyaz rengin yansımasından ötürü daha geniş bir alanmış hissi sahip olacaktır.

7: Bağ evlerinde ferahlığın simgesi

Bağ evlerinde genelde soba veya şömine olmasından dolayı beyaz renklerin kullanılmasından kaçınılmaktadır. Ancak bu düşüncelerin aksine bu alanlara en çok yakışan renklerden birisi de beyaz ve bu beyaz renkler ile kolay bir şekilde dekore edilecek taş malzemeler kolaylık sağlayacaktır.

8: Beyaz ve gümüşün bir aradaki kullanımının uyumu

Beyaz renge en çok yakışan kuşkusuz gümüş tonlarıdır. Bu tonlamalarda en çok rastlanılan renklerden birisidir. Hem daha derin bir anlam yüklemesinden dolayı hemde göze hitap etmesinden ötürü bu renkler tercih edilmektedir.

9: Beyaz ve altın uyumu

Beyaz içerisinde altın renklerin hakim olduğu alanlarda kimi insanlara cazip gelmektedir. Genelde ev dekorasyon ürünlerinde süs malzemelerinde beyaz ile altın uyumuna çok fazla rastlanılmaktadır.

10: Beyaz mutfağa hakim iken kırmızı ve tonları da kaçınılmaz olmaktadır.

Bayanların en birinci tercihleri mutfak konusunda beyaz olmaktadır.Bunun yanında beyaz alanların çok fazla kirlenmesi kanısından ötürü arasına farklı bir renk olarak kırmızılar hakim olmaktadır. Açık bir renk ile bu yoğunluğundan kaçınmak için kişiler ise genelde beyazın yanına kırmızı renkleri tercih etmektedir.

11: Zarifliğin simgesi beyaz ve mor uyumu

Beyaz renklerin yanına abartı ve koyu bir renk olarak siyah dışında başka renklerin kullanımına çok nadir rastlanılmaktadır. Bu açıdan dolayı beyaz yanına başka bir renk uyumu olarak açık renkli bir mor tercih edilmesi de birçok alanda karşımıza çıkmaktadır. Bu dekorasyonda gerek evlerde gerekse bazı lokanta ve restoranlarda sık sık rastlanılması kaçınılmaz olacaktır.

12: Sıcak renkler ile beyaz uyumunun sağlanması

Beyaz renklerin yanına turuncu veya sarı gibi sıcak renklerle de dekorasyon tamamlanabilir. Bu durumlarda kişiler kolay bir şekilde dikkat çekmeyi ve aynı zamanda ilgi uyandırmayı başarmış olacaklardır.

13: Beyaz ile gri tonlarının uyumu

Beyaz renk denilince akla gelen renklerden birisi de gri rengi olmaktadır. Beyaz renklerin yanına en yakışanlardan birisi de gri renklerinin hakim olduğu dekor türleridir. Bu açıdan dolayı beyaz alanlara fazla göz yormayacak şekilde gri çizilerde katılması doğru bir dekorasyon olacaktır.

14: Göz yormayacak renk uyumlarının sağlanması

Beyaz renginin birbirine uyum sağlaması çok kolay olmak ile birlikte küçük püf noktaları da bulunmaktadır. Yukarıdaki renk uyumları dışında bir dekorasyonda kullanılacak olan parçaların göz yorma durumlarının olmamasına dikkat edilmesi gereklidir.

15: Renkler arası geçiş iyi ayarlanmalıdır.

Beyaz renk ile kombin oluştururken koyu bir renk kullanımı tercih edilecekse eğer renkler arası tonlamalar ve renkler arası geçişler iyi bir şekilde ayarlanmalıdır.