Coralle Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Coralle taşları doğada doğal bir halde bulunurlar. Kırmızı Coralle taşı hem çağdaş inci taşı hem de doğal taştır. Denizin içinde meydana gelir. Taşlar, tutarlı bir şekilde toplanması veya hayvan iskeletinin toplanması nedeniyle gelişir. Bitkinin niteliğinden dolayı, bitkinin büyüklüğünde büyümesi mümkündür. Coralle resifinin dalları temelde kalsiyum karbonattan oluşur. Coralle taşı renkleri pembe renkten kırmızıya değişebilir ve çoğunlukla mücevher yapımında kullanılır. Coralle taşı kırmızı, pembe, mor, safran, kırmızı gibi farklı renklerde elde edilir.

Mineral kökenli olan diğer ürünlerin çoğunun aksine, Coralle canlı organizmalar tarafından oluşturulmuş organiktir. Tropikal ve subtropikal okyanus sularındaki Coralle poliplerinden oluşturulan dallanma, boynuz benzeri yapılardan oluşur. Coralle polipleri öldüğünde, sertleştirilmiş iskelet kalır ve bu malzeme bir değerli taş olarak kullanılır. Çoğu Coralle beyazdır, ancak doğal popüler turuncu kırmızı formlar da dahil olmak üzere diğer birkaç renkte Coralle oluşturabilir. Çoğu zaman bilinen bu Kırmızı Coralle veya Değerli Coralle, Coralle’in en çok kullanılan taş biçimidir. Aslında, Coralle olarak bilinen renk, birçok kırmızı Coralle değerli taşların tipik pembe turuncu renginden türetilir.

Coralle Taşlarının Kullanımları

Coralle taşının sunduğu tüm çarpıcı astrolojik faydaları boşuna harcamak. Bir kişi, kırmızı Coralle taşını nasıl yeterince kullanması gerektiğini derinlemesine bilmelidir.

Değerli kırmızı Coralle kabul etmeden önce ilk adım, bir kişinin kendisine en kaliteli Coralle taşı sağlayan iyi tanınmış bir değerli taş satıcıdan Coralle taşı alması gerektiğidir.

Doğal bir kırmızı Coralle taşı elde ettikten sonra, bu taş altın veya bakır bileziklerin saplarının tam olarak güçlü faydalarını elde etmek için çivili olmalıdır.

Salı, kırmızı Coralle taşı kullanmak için en uygun gün olarak düşünülür. O günden beri, ünlü astrologlar tarafından tavsiye edilir. Ünlü kırmızı Coralle taş dünyanın hemen hemen her yerinden yakalanır. Ancak, değerli taşlar toplamak için çok ünlü olan birkaç ülke var.

Sri Lanka kırmızı renk taş mükemmel parıltılı ve çok etkileyici görünüyor. Bu taş, temelde dalgıçlar veya okyanusun korunan kısmı tarafından okyanusların yakınındaki su lagünlerinde bulunur. Sri Lanka kırmızı Coralle, parıltılı renk ve fiyat nedeniyle çok ünlüdür. Bunun dışında dünyanın diğer bölgelerinde bulunan kırmızı Coralle taşı Amerika, Burma, Hindistan, Pakistan, Brezilya ve Afganistan gibi ülkelerdendir.

Coralle Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

* Kırmızı Coralle değerli taşının rengi orijinal kırmızı ve Coralle taşının rengi çok koyu veya canlı olmamalıdır.

* Coralle taşını elinizde bir süre saklayın ve onları hissedin. Bir taş bir süre sonra sıcak veya sıcak hissederse, taş orijinal olmadığı anlamına gelir.

* Herhangi bir çizik veya ilgisiz kapanımlar için Coralle taşına bakın. Orijinal bir kırmızı Coralle taşında herhangi bir çizik veya kapanım bulunmaz.

Coralle taşı kırılgan bir değerli taştır. Çizilmeye veya kırılmaya çok yatkındır. Bu nedenle, eğer sert malzemeden herhangi bir değerli taş alırsanız, otantik mercan taşı olamaz.

* Taşın içinde kabarcıklar bulursanız veya bulaştırırsanız, büyüteç altına kırmızı mercan koyun ve satın almayın. Coralle taşınızın orijinal olup olmadığı veya sahte bir mücevher uzmanı tarafından ziyaret edilip edilmediği hakkında bazı gerçek bilgi toplamak için.

* Kırmızı Coralle taşı ilk ve en önemli faydalarından birisi engelleri ve düşmanları aşma gücünü verir. Coralle, savaşın tanrısı olan Mars’ı temsil ettiği için, bireye düşmanlarını yenip caydırmayı ve engelleri fethetmeyi cesaretlendirir. Bir başka yararı, uyuşukluğun ortadan kalkmasına ve tereddüt ile baş etmeye yardımcı olmasıdır. Görevler için mantıklı bir şekilde gerekli desteği sağlar.

* Muhtemelen Kırmızı Coralle Taşının en iyi yararı mucizevi şifa sonuçtur. Akne, yüz püskürmesi, cilt hastalıkları vb. gibi sorunlar büyük oranda bastırılmaktadır. Bunun dışında koruyucu kalkan görevi yapar ve kesikler, çürükler, yaralar ve diğer yaralanmalara karşı savunurken kan temizlemeyi de geliştirir.

* Aynı zamanda zihinsel sağlık ve genel iyiliğin iyileşmesine yardımcı olur. Sağlam doğası nedeniyle depresyon ve moral yaratmak için zihin canlanmasına yardımcı olabilir. Ayrıca korkularınızı yenmek için size enerji, cesaret ve güç verir.

* Mars’ın burcundaki konumu nedeniyle sabırsızlık, kısa öfke, tahriş ve öfke gibi konularda mağdur olan kişiler, Kızıl Coralle taşının kullanımından sonra durumlarında önemli bir gelişme olduğunu fark edecektir

* Bir kişinin burçunda, anlaşmazlıklara ve kişisel ilişkide olanların benzerine neden olabilecek bir durumvarsa, Coralle değerli taşlar kullanarak ilişkileri tekrar tatlandırmaya yardımcı olabilir. Bu sadece doğum sohbetini iyice analiz ettikten sonra yapılmalıdır. Kırmızı Coralle değerli taşlar da kişinin mesleğine derin bir etki bırakmıştır.

* Kırmızı Coralle taşlarının bir diğer önemli yararı da büyüleyici, kötü bakışlar ve kara büyülere şiddetle karşı koruma sağlamasıdır.

* Kırmızı Coralle taşı, borçlu bir kişiye daha güvenli ve daha güvenli bir konumda yardımcı olabilir. Enerji ile Kırmızı Coralle, kısa sürede ortaya çıkacak borçların ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir.

* Hint Astrolojisine göre, Kızıl Coralle taşının evlilik uyumluluğunu, eşin evlilik gücü ve ömrünü temsil ettiği düşünülmektedir. Bu taşı kullanmak, dul olan kadınlardan uzak durması gerektiriyor.

* Değerli Coralle Taşı Mars gezegenine ulaşmak ve burçlardaki hastalık durumuyla yarattığı sorunları ve enfeksiyonları savaşmak isteyen yerliler için önerilir. Mücevherat bazı şaşırtıcı düzeltici özelliklere sahiptir ve kullanıcı fiziksel herhangi bir hastalık deneyimlediğinde rengini değiştirebileceği bir noktaya kadar daha iyi bir refah sergilemektedir. Temelde, bu kırmızı renkli değerli taş, kullanıcıya direnç seviyelerini arttırmaktan başka, kan ile tanımlanan hastalıkların hafifletilmesi için, örneğin hastalık, kan bulaşmaları ve olumsuz hassasiyetler açısından değerli görülmektedir. Kırmızı Coralle taşının iyileştirilmesi, vücuttaki kan seviyelerini temizlemek ve genişletmek için kabul edilir. Ayrıca, tifo, eksiklik, kesici, bronşit, yaralar ve safra hastalığı gibi durumlara karşı kullanıcıyı teminat altına alabilir.