Çiyastolit Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Çiyastolit, orta ila koyu kahverengi renkte ve çoğunlukla siyah veya yeşil çapraz biçimli kapanımlara sahip olan bir taş çeşitidir. Adı haç biçiminde, çapraz işaretlenmiş veya çapraz olarak ifade edilen Yunanca ‘chiastos’ kelimesinden türetilmiştir. Çiyastolit, Çin’in Hunan eyaletinde mayınlı olmakla birlikte, ABD, Kanada, Şili, Rusya, Sri Lanka, Brezilya, İspanya, Fransa ve Avustralya’da bulunan Çiyastolit yatakları da bulunmaktadır.

Çiyastolit taşı oldukça koruyucu bir taştır. Düşünce direnci nedeniyle çok güzel bir taş konumundadır. Sizi negatif enerjilerden korur ve enerjinizin boşalmasını önlemeye yardımcı olur. Etrafınızda koruyucu bir kalkan gibi hareket ederek kendinizi güvende hissetmenizi sağlar. Etrafınızdaki herkes işin zorunluluklarıyla boğuşmuş hissedebilir, ancak hafif ve enerjik hissedeceksiniz.

En yoğun iş günlerinde dahi gücünüz olur ve hala kendinize ya da sevdiklerinize harcayacağınız bol miktarda enerji kaldıracaktır. Çiyastolit ruh dünyasıyla iletişim kurarken yeteneklerinizi kanalize etmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda meditasyon sırasında kullanmak için mükemmel bir taştır, çünkü çevrenizdeki enerjilere odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, geçmiş hayatlarınızın anılarını görmenizi sağlayacaktır.

Çiyastolit taşı gücü, azimi ve gücü giyen herkese armağan edecektir. Karşılaştığınız karışıklığın ortasında sakinleşmenizi ve toplanmanızı sağlayacaktır. Çapraz şekilli siyah grafit takma aynı zamanda Tanrı ile bağlantısını da belirtir. Yaşam ve ölümün doğal döngüsüyle güçlü bir bağlantıya sahiptir ve bu dünyadaki hayatın ötesinde bir yaşam olduğunun kabulüne gözler önüne sermektedir.

Çiyastolit denge taşıdır. Çevrenizdeki her şey gürültülü ve kaotikleştiğinde bile yaşamınızın istikrar ve güvenliğini sağlayacaktır. Sorunun tüm taraflarını görmenize izin vererek, problem çözmenizde yardımcı olacaktır. Size olası tüm çözümleri sunacak ve her birinin artı ve eksilerini görmenize yardımcı olacaktır. Çiyastolit, değişime uyum sağlamanız için güç sağlayacaktır.

Değişim korkutucu, heyecan verici ve belirsiz olabilir; ancak bu taş enerjileri korkularınızı rahatlatacak ve endişelerinizi azaltacaktır. Her zaman şeylerin üstünde durursun ve bu taşkın titreşimleriyle körüklendiğinde ne yapacağını hep biliyorsun. Seyahat etmek isterseniz, Çiyastolit taşlarının da bir gezgin taşı olması nedeniyle bu iyi bir taştır. Seyahat ederken sizi koruyacak ve sizi yabancı bir ülkedeyken çektiğiniz negatif enerjilerden koruyacaktır.

Bu taş, ölüm oranınızı anlamanıza ve kabul etmenize yardımcı olur; bu da ölümcül bir hastalığa maruz kalan herkes için güçlü bir taş haline getirir. Öldürme ya da ölme korkularını ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir taştır. Bu taşı yanında tutmak sizi daha az korkulu, stresli, depresif ve endişeli kılacaktır. Bu taş enerjilerine bağlandığınızda iyileştirici enerjiler vücudunuzun, zihninizin ve ruhunuzun tamamında akar.

Çiyastolit Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

* Çiyastolit taşı, özellikle kan dolaşımı ve kan basıncıyla kan koşullarında yardımcı olabilecek mükemmel bir taştır. Kemiklere ve bağ dokularına yapısal hasarın onarımında yardımcı olduğu da bilinir. Diş ve kemiklerini de güçlendirir. Ayrıca romatizma, kas zayıflığı, gut ve sinir hasarına yardımcı olmaktadır. Vücudunuza denge getirecek ve inme ya da felçle zayıflayanlara yardımcı olacaktır.

* Çiyastolit sakin, yaratıcılık ve üretkenlik enerjilerini işyerine getirecektir. Aynı zamanda refah ve zenginlik taşıdır. Diğer yüksek titreşimli taşların, özellikle refah taşlarının enerjilerini artıracaktır. Çiyastolit taşı sizi olumsuz enerjilere karşı koruyacak ve yaratıcı düşünceyi ve problem çözmeyi teşvik edecektir. Ayrıca ilerlemenizi önleyen eski düşünce kalıplarını ortadan kaldırabilirsiniz.

* Tüm açıları, tüm perspektifleri ve olası tüm sonuçları görmenizi sağlayacaktır. Karışıklığınızı azaltacak ve en iyi çözümü görmenize zihinsel netlik kazandıracaktır. Çiyastolit taşı barış, huzur ve uyum enerjilerini evinize ve ilişkinize götürecektir . Çok sakin bir doğaya sahip bir taş ve onu absorbe etmek yerine negatif enerjiyi önleyecektir. Çocuklarınız arasında gerginlik oluştuğunda, Çiyastolit taşı durumun dağılmasına, onları barış ve sevgi enerjisi ile çevrelemesine yardımcı olabilmektedir.

* Siz ve eşiniz çirkin bir kavgaya girdiklerinde, Çiyastolit taşı kalbinizde güzel olacak duyguları ve ağzınızdan gelecek kelimeleri kontrol etmenize yardımcı olur. Savaşıyor olsanız bile, bunları saygılı tutar. Çünkü günün sonunda sorunlar çözülebilir, ancak izin verdiğiniz sözler asla söylenmeyecektir.

* Çiyastoli taşı terk etme veya tecrit duygularını aşmanıza yardımcı olacaktır. Eşinizle daha yakınlaştıracaktır ve yaşamınız ne kadar meşgul olursa olsun, birbirinizle daha fazla vakit geçirebilmeniz için yollar bulmanıza yardımcı olacaktır. Çiyastolit, sezgisel yetenekleri geliştirir ve duyularınızı keskinleştirir. Çevrenize, sevdiklerinize ve dünyanızda olup bitenlere tamamen bağlı olacaksınız. Bu taş sizi de depresyondan kurtaracak ve sizi daha iyi günler bekliyor olacak.

* Herkes hayatının bir noktasında depresyondaymış gibi hissettirir, ancak önemli olan, kendinizi depresif halinizden kurtarmanız için size yardımcı olmasıdır. Çiyastolit taşı bunu yapmanıza yardımcı olur.

* Yaşadığınız herhangi bir hüzünle veya hayatınızda çıkan sıkıntılarla savaşabilmeniz için sizi duygusal açıdan güçlü yapacaktır. Mutluluk duyacağınız çok şey olduğunu ve sizi aşağıya çeken şeylere odaklanmamanız gerektiğinden sizi temin eder.

* Çiyastolit taşı zihninizi konuşmanıza ve doğru olanı elde etmenize yardımcı olacaktır. Aşık olduğunuzda ya da bir ilişki içinde olduğunuzda yalana inanmak çok kolay olduğu için bu değerli taşlar hemen yalana inanma ihtimalinizi en alt seviyelere çekmektedir. Ama gerçeği görmeyi reddedeceksin çünkü ilişkiniz için ne yapacağından korktuğun için beyaz yalanları görmezden gelmeye devam edebilmektesin. Bu taş size gerçeği kabul etme ve gerçeğe karşı savaşma gücü verecektir. Bunu yaparken kalbinizi de koruyacaktır. Çiyastolit taşı denge ve uyum taşıdır. Siz ve eşiniz gözünüzü görmüyorsanız bile, ilişkinizde barışı korumanıza yardımcı olacaktır. İlişkinizin düşmek üzere olduğunu hissettiğinizde bile sizi topraklayacak ve sizi sabitleştirecektir. Çiyastolit taşı, kendinize ve sevdiklerinize daha fazla umut kalmadığını hissettiğinizde asla çok geç olmadığını anlamanızı sağlar. Bu kadar hızlı yaşlanmakta olduğunuzu hissettiğinizde sahip olmak için mükemmel bir taş ve artık yapmak istediğiniz her şeyi yapamıyorsunuz.