Charoite Taşı Nedir ? Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Charoite, neredeyse maddi bir enerji hareketi ile mavi ışıkta inanılmaz bir taş olup, menekşe, lavanta ve mor sedimanlardan akan enerjidir. Nadir ve karmaşıktır, doğanın en iyi rüya taşlarından ve ışıklandırıcılarından biridir, geçmiş yaşamlarda öğrenilen derslere erişmelerine, günümüzde yaşamak için duygusal korkuların iyileşmesine ve geleceğe yönelik manevi rehberliğe açılmalarına olanak tanır.

Bu taş, eşsiz bir sentezi somutlaştırır ve fiziksel düzlemdeki koşulsuz sevgi ile yüksek manevi enerjiyi bir araya getirir, onu burada en çok ihtiyaç duyulan yeryüzüne dayandırır. Çağ için bir olan taş , burada ve birinin şu an olması gerektiği yerde olması için yardım ediyor. İyiyi kabul etmek ve kötülükleri bırakmak için önemli bir tılsım taşıdır. 1940’larda keşfedilen Charoite, dış dünya için 1978 yılına kadar bilinmiyordu. Adı, dünyadaki tek yer olan Rusya’nın doğu Sibirya’daki Chara (veya Charo) Nehri’nden türemiştir. Rusça’da “Chary” kelimesi “sihir” ya da “takılar” anlamına gelir. “Charoite Jade” terimi, dekoratif bir taş olarak çeşitli uygulamalarda kullanılan Charoite’nin ticari bir adıdır.

Charoite taşı; potasyum, sodyum, kalsiyum, baryum, stronsiyum, oksijen, silikon ve hidrojen gibi elementleri içeren karmaşık bir silikattır. Genellikle mikroklin feldispat, aergirine ojit ve tinaksit kapanımlarıyla bulunur. Parlak lavanta ve menekşeden koyu mora kadar değişen ayırıcı rengi, alışılmadık desenleriyle birlikte sentezle karıştırılması değişik bir hal alıyor. Yoğun elyaflı agregalarda kitlesel formda bulunur ve hafif ile orta dereceli camsı bir ipeksi parlaklık ile yarı saydam olabilir. Yüzükler veya bilezikler için nispeten yumuşak ancak diğer takılarda da işe yarıyor. Isıyla duyarlı olduğundan buharlı temizleme ve ultrasonik yöntemlerden kaçınılmalıdır.

Charoite taşı, bir zamanlar siyasi tutsaklar ile ilişkilendirilen Sibirya bölgesinden gelir ve bir rahatlık kaynağı, terslikteki dayanıklılık sembolü haline gelmiştir. Yeniden ele geçirme sonrasında tekrardanbaşlama cesareti verir, yüksek işsizlik alanında bir iş kaybını aşar ve cezaevinde, yatılı okulda, hastanede veya konut bakımı koşullarında devam ettirir. Ayrıca, hasta veya yaşlılarla ilgilenen kişiler ve evlat edinen ebeveynler için davranışsal zorlukları olan çocuklarla bağ kuranlar için bir destek taşıdır. Charoite, evden uzakta çalışanlara ve başkalarıyla çok az temas kurarak yalnız yaşayanlara bir bağlantı taşıdır. Akut yalnızlık ve yabancılaşmadan muzdarip olanlar için duygusal iyileşme sağlar ve hastalık, ağrı ve ölme korkularını azaltır.

Charoite, analitik kabiliyetleri ve keskin gözlem kapasitesini uyandırır. Karar vermeye yardımcı olur ve daha hızlı yanıt vermeyi kolaylaştırır. Engelleri aşmak ve büyük yığın işlerle mücadele etmek için canlılık ve kararlılık kazandırır. Önleyemeyeceğiniz felaket önlemlerini önlemek ve bu güçleri olumlu sezgilere sokmak için Charoite taşı kullanın.

Charoite Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

* Charoite taşı genelde vücudu kuvvetlendirir, yüksek frekanslı enerjiyi fiziksel sisteme bağlar ve sağlıklı hale getirir. Yorulmanın üstesinden gelmeye yardımcı olur, kan basıncını ve nabız oranını uyararak düzenler. Bir iksir olarak alındığında vücudun mükemmel bir temizleyicisidir.

Charoite taşı sinirler için yatıştırıcıdır ve bunları dehb, otizm ve asperger sendromu ile sakinleştirdiği düşünülmektedir. Uykusuzluğun üstesinden gelir, derin bir uyku sağlar ve uyurgezerlik, uykuda konuşma da dahil olmak üzere uyku sorunlarına sahip kişilere yardımcı olur.

* Charoite taşının krampları serbest bıraktığı, migrenleri, baş ağrısı ve diğer ağrıları hafiflettiği düşünülmektedir. Gözlerin ve kalbin tedavisinde, karaciğerin ve pankreasın bozulmuş koşullarının iyileştirilmesi için kullanılmaktadır.

* Charoite taşı, korku ve olumsuzlukların üstesinden gelmek, korkuları salıvermek için gerekli bir taştır. Bilinci yerinde olmayan korkuların sebebini tanımak ve incelemek, aynı zamanda köklü, içselleşmiş olumsuzlukları tanımak ve gerçek olan ile zihin yarattığı şeyi birbirinden ayırmak için olanak sağlar. Onun temizleyici enerjisi, kalbi ve zekayı hizalar, kişinin koşulsuz sevgi, kabul ruhuyla kendisini ve diğerlerini görmesini sağlar. Esnek titreşimlerin esnekliğini ve serbest bırakılmasını teşvik eder ve, birine ilişkilerde ilerlemeye ve dünyayı incelemek için ilham verir.

Charoite taşı, herhangi bir maddeyi perspektife yerleştirmede ve değişime karşı direncin aşılmasında da faydalıdır. Savaşan zorlamalara ve takıntılara, hayal kırıklığı ve endişe etmeye yardımcı olur. Charoite taşı, daha rahat bir tavır getirerek, anları bir araya geldiğinde ve her durumu iyi görmesini sağlar.

* Charoite taşı, taç ve kalp çakralarını uyarır ve enerjilerini, aurayı temizlemek için sentezleyerek fiziksel ve duygusal bedene iyileştirme getirir. Taç çakra başın üst kısmında bulunan ve vücudumuzun ötesinde genişletilmiş evren bizim kapıdır edilir. Nasıl düşündüğümüzü ve çevremizdeki dünyaya nasıl tepki verdiğimizi kontrol eder. İnançlarımızın kaynağı ve maneviyatımızın kaynağı budur. Bizleri varoluşun daha üst düzeylerine bağlar, evrensel enerji ve gerçeğin kaynağıdır. Taç dengedeyken, enerjimiz de dengede olur. Evrendeki yerimizi biliyoruz ve işleri olduğu gibi görüyoruz. Yaşamın vazgeçilmez bir parçası olduğunun farkında olarak, gerilemelerden kurtarmaktadır Taç çakrasının dengesizlikleri açık mor kristallerle işlenir. Onların mor ışınları, sihir, hayaller, ilham ve kaderin evrensel yaşam gücüne sahiptir.

* Kalp çakra göğüs merkezinin yakınında yer almaktadır. Dış dünyayla olan etkileşimimizi düzenler ve kucakladığımız, karşı koyduğumuz şeyleri kontrol eder. Çevreye kendimiz olmak için dengeleme kabiliyeti veriyor. Pembenin tonları kalp ve sevgiyi yansıtıri kalp çakrasını teşvik etmeye yardımcı olur, böylece kendi ihtiyaç ve duygularımızı net bir şekilde anlamamıza yardımcı olur. Duygusal ilişkilerin dalgalanmaları ve akışı ile uğraşabilir, onların döngüsel doğasını anlayabilir ve değişiklikleri kabul edebiliriz.

* Charoite taşı, yüksek frekanslı titreşimlere alışmak için ideal bir kristal olup, şifacılar veya bu enerjilerle çalışan diğer kişiler için oldukça yararlıdır. Vücuttaki enerjinin akışını düzenlemek ve hayal tükenmişliği önlemek için aşırı enerjiyi toparlamak için yardımcı olur. Charoite taşı aynı zamanda bir kolaylaştırıcıya aldığı bilgilere karşı objektif olmaya yardımcı olur; enerjinin ve sorunların şifacının kendi kalıpları, referansları ve filtreleri değil müşterininkileri olduğunu garanti eder.