Cevizin İçi Dağılmadan Kabuğunu Kırma Yöntemleri

Beğendiysen Oy Ver

Ceviz içi tatlılarda sıklıkla kullanılır. Evimizde yaptığımız ya da dışarda, lokantalarda yemeyi daha çok sevdiğimiz aşure, baklava gibi tatlılarda sıklıkla kullanılır. Hatta olmazsa olmazlardandır. Ceviz içi tatlılarda genellikle dağılmış şekliyle kullanılır ama bazı insanlar takıntılarından dolayı veya öyle yemeyi, tatlılarında dağılmamış haliyle kullanmayı daha çok tercih edebilir. Ceviz içinin şeklinin insan beynine de benzediğini bilmeyen insanımız yoktur herhalde. Bu yüzden ceviz içi dağılmamış şekliyle bazı araştırma, deney kurumlarınca incelenebiliyor.

Ceviz dağıtılır şekilde kırıldığında kabuklarıyla karışabilir ve kabuklar yapılan tatlının içine karışabilir. Kabuğu çok sert olduğu için dişlerinizden olabilirsiniz. Dikkat etmenizde fayda var. Cevizin kalbe ve kolesterole de iyi geldiği bilinir. Bu yüzden doktorlar kalp hastalarına ve kolesterolü olan hastalara günde en az bir avuç tüketmelerini, diğer vatandaşların da mutlaka ceviz tüketmeleri gerektiğini bildirmektedir.

Cevizin kabuğunu dağıtmadan açabilmek için cevizi tuzlu suda bekletebilirsiniz. Tuzlu su kabuğu yumuşatacak ve daha kolay açılmasını sağlayacaktır. Bu kolay yöntemle ceviz kabuğunun gücünü kırabilirsiniz. Unutmayın akıl nimeti her şeyden üstündür.