Cam Kırığı Güvenli Ve Kolay Bir Şekilde Nasıl Toplanır

5 (100%) 2 votes

Evlerimizde cam eşya çoktur. Bardak, tabak, vazo, biblo, avize, pencereler gibi birçok cam eşya evlerden başka ofislerde, okullarda ve işyerlerinde kullanmaktadır. Cam eşyalar arasında aynayı da unutmayalım. Ne kadar dikkat edilirse edilsin camlar kırılabilir, etrafa saçılabilir. Bu defa da toplarken ele batıp keserek başka küçük kazalara sebebiyet verebilir. Ne yapmalı da kolayca toplamalı diyorsanız, Cam kırığı güvenli ve kolay bir şekilde nasıl toplanır, bilgilenmeye hazır mısınız?

İri parçaları toplayın

Cam kırılması durumunda hızlı davranmak evdeki ya da bulunduğunuz ortamdaki diğer kişilerin de zarar görmesini engelleyecektir. Kırılan büyükçe cam parçaları elle dikkatlice alınıp çöpe atılabilir.

Küçük parçaları süpürün

Kırılan camlar tahmin edemeyeceğiniz yerlere de fırlamış olabilir. Elektrikli süpürgeyle odanın her yerinin iyice süpürülmesinde yarar vardır.

Silin

Geri kalan küçük ve ince parçalar da ıslatılmış bir pamuk parçası ile toplanabilir. Bir parça yapışkan bant kullanarak da ince camları toplamanız mümkün olacaktır. Yerleri ıslak bir bezle silmeyi düşünmeyin çünkü bezin yıkanması sırasında elinize batabilir. Islak mendil kullanıp çöpe atmak daha mantıklı olur.

Önlem alın

Tüm bunları yaparken zarar görmemek için önlemlerinizi alın. Çıplak ayakla dolaşmayın, terliğinizi giyin ve parçaları toplamak için elinize kalın bir eldiven giyin.