Beril Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

3.2 (64%) 5 votes

Doğada ender olarak bulunan doğal taşlardan olan ve değerli taşlar ailesinin bir parçası olan bu taşın görsel açıdan muhteşem oluşu da bir başka güzel özelliği konumundadır. Doğada bulunan değerli taşların kendilerine ait özellikleri bulunur. Beril taşları değerli taşlar arasında bulunmasının yanı sıra yapı bakamından da sert bir yapıya sahiptir. Bu değerli taşların renk açıdan birçok renge sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu taşlara ait olan renklerin çeşitliliği açısından her bir taşın rengine göre de adının değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu renkler arasında smorag, helioder ve morgarit isimlerinde renk seçenekleri vardır. Bu doğal taşlar Madagaskar, Brezilya ve Türkiye gibi ülkelerde çıkarılıp işlenmelerine bu ülkelerde devam edilir. Bu taşın merak edilen bir başka özelliği de insna vücudu ile bu değerli taşın temas etmesi sonucunda insan vücudundan almış olduğu enerji sayesinde değerli taş bir anda ısınmaya başlar.

Beril taşının fiyatlarını merak eden okurlarımız içinde fiyatına gelecek olursak; Beril taşının fiyat listelemesi bu değerli taşın gram ölçülerine göre ve Beril taşının kullanılmış olduğu takıların değer ölçüleri tarafından belirlenmektedir. Fiyatları doğr bir şekilde öğrenmek isteyenlerin değerli taş satan mağazalar ile iletişim kurmalarını önerebilirim.

Bu değerli taşların kullanımı nasıl olmalı diye merak edenler için de; Beril taşının göstermiş olduğu bir etki derecesi vardır ve bu göstermiş olduğu etkiyi artırmak içinde bu taşların düzenli plan içerisinde temizliklerinin yapılması gerekiyor. Bu temizlik işlemi sayesinde kirli bir yapıya sahip olan taşlar arındırılarak daha temiz bir görünüme sahip olacağı gibi insan açısından vermiş olduğu etkiyi artırmak için de doğru bir adım atılmış olur. Bu değerli taşları temizlemek isteyen kişiler sürekli olarak akan su altında bu değerli taşları 5 dakika süre ile temizleme işlemini yapmaları lazım. Su ile yıkama haricinde bir başka temizlik yöntemi daha var. Bu temizlik yöntemi ise bu değerli taşları güneş altında 1 gün süre ile bekletmektir. 1 gün süre ile güneşin altında bekletilen değerli taşlar su ile yıkama işleminde olduğu kadar aynı derecede temizlenmiş olmaktadır. Ayrıca bu değerli taşların kullanılmaları sayesinde takılar yapılıyor. Takılarda kendilerine yer bulan bu değerli taşların takılmış oldukları takılar ile birlikte yıkanmaları ise şu şekilde oluyor. Takıları sirke suyuna bandırılmış olan bir havlu ile 5 dakika boyunca silmek gerekiyor. 5 dakika boyunca silinmiş olan bu takıları hemen kurutma yöntemine geçirerek temizlik işlemi de tamamlanmış oluyor.

Beril Taşları’nın Faydaları Nelerdir ?

  • Beril taşı denilince akıllara hemen şans taşı gelmektedir. Bu taşı yanında taşıyan insanların günlük hayatta şanlarını da yanlarına almış olduklarına inanılır. Şansı yanına almakla kalmayıp kendine ait olan bir şansı da artırıcı özelliğinin de bulunduğunu söylemeliyim.
  • Çevremizde gördüğümüz veya rastlamış olduğumuz uzun yolculuklarda birçok insan seyahat boyunca kıvranarak gider. Bu kıvranmanın sebebi ise midenin bulanması veya kabızlık gibi hastalıklara sahip olmasından kaynaklanır. Bu hastalıklar da insanı rahatsız etme aşamasına gelir.
  • Türlü türlü rahatsızlıklardan oluşan ve kişiden kişiye değişim gösteren enfeksiyon artışı ile insan vücudunda bulunan karaciğerde rahatsızlanma gibi sıkıntılara yol açabilmektedir. Bu durumlarda da insan kendini halsiz hissetmesine yol açar. Bu değerli taşların insanın üzerinde taşıması ve kullanması halinde karaciğerinde rahatsızlık durumunu azaltarak zamanla ortadan kaybolmasına katkıda bulunur.
  • Bu taşların günlük hayatta yanlarınızda taşımanız halinde gideceğiniz her yere daha ferah ve rahat bir şekilde gitmeniz sağlanacaktır.
  • Bu değerli taşlar göz hastalıkları olan kişiler için oldukça faydalı birer taşlardır. Gözlerinde hastalık olan kişilerin bu değerli taşları alarak kullanmalarını tavsiye edebilirim. Nasıl kullanacağız diye merak edenler içinde; bu değerli taşları gözlerinizin üzerinde bulunan göz kapakcıklarınıza hafif bir şekilde sürtmeniz gerekmektedir. Bu sayede bu değerli taşlar gözlerinizde bulunan hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.
  • Günümüz şartları ve yaşamında insanlar hem kendilerine hem de diğer kişilere olan güvenleri gittikçe azalmaya başlamıştır. İnsanın hayatta kendine güvenmemesi demek hiçbir işte başarılı olamamasına yol açar. Durum böyle olunca da kendine güveni olmayan bir kişi içine kapanık olarak yaşar. İçine kapanan bir insan hem kendine hem de çevresindeki insanlara karşı hem dürüst olamaz hem de kendini ifade etme şansını yakalayamaz. Durum böyle olunca da sosyal ortamlardan ve sosyal aktivitelerden oldukça fazla uzakta kalır. Bu Beril taşı yanında taşıyan ve kullanan kişiler bir de kendine güvende problem yaşıyorlar ise günlük hayatta kendilerine olan güvenleri tazelenir. Tazelenen güvende insanı daha fazla sosyal ortamlarda takılmasını sağlar. Bu sayede insan kendini yalnız hissetme duygusundan kurtarmış olur.
  • İnsanda kendiliğinden bulunan duygu ve düşünce yapısının gelişerek daha iyi bir hale getirilmesinde bu değerli taşların önemi oldukça büyüktür. Hem fiziken hem de ruhen insanın gelişmesine katkıda bulunur. Duygu ve düşüncesinde sağlam kararlar veren bir insanda günlük hayatta istediği, amaçladığı hedeflere daha kısa bir süre de sağlam adımlar ile başarmış olur.

Son olarak da piyasada değerli taşlar adı altında satılan her ürüne inanmamanız gerektiğinden bahsetmek istiyorum. Piyasada birçok uyanık kişi bulunuyor. Bu uyanık kişiler doğada bulmuş oldukları normal, sıradan taşları yapışkanlı tozlar ile serpiştirerek orjinalmiş süsü veriyorlar. Bunun yanında sahte taşlara özenli bir şekilde boyama işlemi yaparak orjinal olarak göstermeye çalışıyorlar. Değerlitaşların detaylarını bilemeyen kişiler de bu sahte taşları gerçek değerli taşlardan sanarak satın alıyorlar ve sonuç tabiki de hüsran oluyor. Bu gibi hatalara düşmemek için değerli taş alacağınız kişi veya kurumları detaylı bir şekilde araştırıp ondan sonra satın alma işlemini gerçekleştirmenizi öneririm.