Bakır Taşı Özellikleri , Faydaları , Kullanım Alanları

5 (100%) 1 vote

Doğada çok sayıda doğal taş bulunmaktadır. Her birinin ayrı özellikleri vardır. Bakır taşı özellikleri oldukça ilginç ve çoğu kişinin bilmediği kadar fazladır. Bakır taşı dünyada ki hem pozitif hem de negatif enerjilerin inmesine yardımcı olur. Çok güçlü bir taştır. Kullanırken dikkatli olmakta ve bilinçli davranmakta fayda vardır. Taş bir çeşit toksit olduğu için cilalanmış biçimiyle kullanılması gerekmektedir. Tozunun solunmaması sağlık açısından önemlidir.

Bakır Taşı Nasıl Kullanılmalıdır?

Bakır taşı tek başına kullanılmayacağı için kullanırken bazı yöntemlere başvurmak gerekir. Mesela bir cevher iksiri amacıyla kullanılacaksa haricen uygulanmalıdır. Bir kabın içerisine sıcak su doldurularak taş dolaylı yollarla teması sağlanmadan kabın içine konulmalıdır. Başka bir kap içerisinde taş diğer kaba konmalıdır. Bakır taşın olduğu kabın cam olmasına özen göstermek gerekir.

Bakır Taşı Özellikleri Nelerdir?

Taşın duygusal yönden etkisi çok fazla olmaktadır. Ruhsal enerjilerin gelmesine yardımcı olur. Eski zamanlarda inancı çok büyük olan bir taş olmaktadır. Koruyucu özelliğe sahiptir. Kötü enerjileri yok etmeyi iyi bilir. Bu yönü kişileri en çok kullanım amacına yönlendiren özelliklerinden birisidir. Tuz ile birlikte kullanılmaz. Tuz ile kullanılması bulunduğu yüzeye zarar gelmesine neden olur. Bedende ki kötü enerjiyi aldığı gibi doğada ki kötü enerjileri de havadan alarak iyi ve olumlu etkiler yayılmasına neden olur. Taşın çakraları temizlediği bilinir. Aynı zamanda radyoaktif dalgaların etkisini de yok eder. Her türlü radyasyona karşı korunmaya yardımcı olur. Doğada ki meleksi güçlerle iyi bir ilişkisi vardır. Bakır taşı, kalp ve ruh için olumlu duygular salgılar. Psikolojik bakımından etkisi oldukça büyüktür. Kişiyi yeni maceralara ve korkmadan değişime uğramaya itecek duygular doğurur. Yine sağlık açısından karın bölgesinde iyileştirme yaptığı da önemli özellikleri arasında yer alır.