Bademin Faydaları ve Zararları Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Bademi sevmeyen kimse hemen hemen yoktur. Hepimiz bademi çerez olarak tüketiriz. Çerez olarak tükettiğimiz badem sağlığımıza sağladığı fayda ile de önemli bir besindir. Ağaçtan taze taze toplayıp yemek daha güzel olsa da bunu yapmak için herkesin imkanı olmadığından çoğu kişi marketlerden kavrulmuş olarak tüketmektedir. Peki hepimizin severek yediği bademin faydaları ve zararları nelerdir?
Badem Tüketmenin Faydası
Bademin sağlık için çok fazla faydası vardır. Sağlığımız için faydalı olan bu gıdayı bir avuç yemek, size gün boyu enerji verir ve bunun yanında ayrıca badem vücudunuzda bulunan istenmeyen fazlalıkları yakmanız konusunda da size yardımcı olmaktadır. Badem boyut olarak küçük bir gıda gibi görünebilir ancak her gün bir avuç yendiği zaman sağlık açısından oldukça fazla faydası vardır. Bu sebeple badem tüketmeye özen göstermek gerekir.
Badem Zararlı Mı
Tükettiğimiz her besinin fazlasının zararlı olduğu gibi bademinde çok fazla tüketilmesi zararlı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu yüzden günde bir avuç veya birkaç adet bademden fazla yememeye özen gösterin. Eğer bademi çok tüketirseniz vücudunuzda kalori, yağ ve benzeri maddelerin oranında dengesizlik oluşabilir. Bu yüzden badem yerken çok aşırıya kaçmamak önemli bir konudur.