Aytaşı Özellikleri Nelerdir ? Hangi Burçlarla İlişkilendirilir

3.9 (77.5%) 8 votes

Taşların evrene ve insan vücudu üzerine oldukça etkili faydaları olduğu herkes tarafından bilinir. Aytaşı’nın diğer bir adı da olan moonstone, sarı, kahverengi, beyaz, pembe, yeşil, turkuaz gibi farklı renkleri ile kişilere şifa dağıtır. Psikolojik olarak kişilere çok faydası vardır. Ay ışığının da yansıtıcı olan aytaşı, tene temas etmesi halinde çok daha fazla etkili olduğu bilinir. Bu yüzden takı tasarımlarında oldukça fazla tercih edilir.

Aytaşının Genel Özellikleri

Enerjisi oldukça fazla olan bir taştır. Psikolojiyi etkilemesinin yanı sıra çocuk sahibi olmak isteyen bireylerin de enerjisinde artış yarattığı bilinenler arasındadır. Hamile kalamama gibi zorlu süreçten geçen bayanlara da fazlasıyla etkilidir. Doğum sırası geldiğinde de ağrıyı azalttığı doğumun daha kolay olmasını sağlar. Kadınların kolye ya da yüzük tarzı takılarında kullanılırken erkeklerde de genellikle tespih olarak kullanımı sağlanır. Sürekli yanınızda olması halinde faydasını göreceksiniz. Karşı taraftaki kişiyi bile etkisi altına alan aytaşı kişide olumlu yönde değişmeler gözlenmesinde sebep olur. Nazardan koruma özelliği de vardır. Farklı renkteki aytaşları kullanım yerlerini çeşitlendirmektedir. En çok kullanılan takı tercihi bileklik, kolye ve yüzük şeklindedir.

Aytaşı Hangi Burçlarla İlişkilendirilir?

Burçların kişilerin karakterleri hatta davranışları üzerinde etkili olduğu gözlemlenir. Bu duruma bir de aytaşı eklendiğinde hal ve tavırlarda tamamen değişme görülebilir. En çok etkilenen burçlar yengeç, ikizler ve balıktır. Sıcakkanlı ve ailece olan yengeç daha çok evine bağlanır. İkizlerde ise genellikle çarpık huy alışkanlığı ve özel yaşantılarında sıkıntılar yaşanması sebebiyle aytaşı özellikleri olumlu yönde etkiler. Balıklarda duygusallığın ağır basması sebebiyle bazı durumlarda özellikle kalabalık ortamlarda kendini ifade etmekte zorlanabilir. Bu gibi durumlarda kişiyi rahatlatır.