Aytaç Taşı Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

1 (20%) 1 vote

Achat taşları doğada doğal bir halde bulunan ve işlenmek için işleme sokulan taşlardandır. Sonsuz şifa tekniği deneyimsiz olduğuna inanılmayan, ellerin ve enerjinin kullanıldığı iyileşme yöntemidir. Vücudunuzda çok hassas bir dokunma ve auranın elindeki dans ile vücut kendini iyileştirmeye hız verdi. Etkileri oldukça hızlı ve olağan dışıdır ki ruhsal açıdan, zihinsel açıdan, duygusal açıdan ve fiziksel açıdan cisimlerin kendilerini yeniden düzene koyduklarını görebilirsiniz. Vücudumuzun şifayı nereye koyacağını çok iyi bildiği için, doğru şeyi yapıyor olup olmadığımızı hiç düşünmemeliyiz. Yapısal düzenlemeye ek olarak ağrı ile şişme hızla azaltılır ve organlar, sistemler, bezler dengelenir. Bunun nedeni insanın doğasını iyileştirme yeteneğidir. Herhangi bir yara yaralandığında vücudumuzun kendine zarar vermesi ile ilaç almadan iyileştiğini defalarca yaşadık. Gerçek şifacı bizim bedenimizdir.

Aşk gücümüzü kontrol ederek kendi dünyamızda kendi şifa sürecimize dinamik ve olumlu bir şekilde başlayabiliriz. Achat taşı sayesinde sistemlerimiz ve hücrelerimiz, kemiklerimiz, duygularımız, ruhsal ve zihinsel alanlarımız ve koşulsuz sevginin titreşimi, sınırsız barıştan hiçbir çaba harcamadan meydana getirmektedir.

İyileşmeyi anlamak için önce sağlığı anlamak önemlidir. Yaşam gücü tansiyonuyla dikkatlice hizalanır. Bol miktarda mevcuttur. En zor çevrelerde bile hep oradadır. Sağlıklı bir vücut bu enerjiyle uyumludur, enerji akışına açıktır. Sonuç olarak vücuda enerji verilir. Böyle bir bedene, gündelik faaliyetlere ve beklenmeyen fiziksel özelliklere göre enerji verimi farklılık gösterir. Esneklik ve güç düzenli olarak yapıldığında sağlıklı bir hal alır. Sağlıklı bir vücuda yalnızca birçok insan tarafından erişilebilir değildir, doğal varlığınızdır. Başkaları ve diğer insanlar için geçerlidir. Bütün iradeleri ve hayatları aşkla kuşlarınıza getirebiliriz. Bu, en çok kullanılan insanların ve dinlerin en büyük amacıdır.

Başkalarıyla karşılıklı iletişim halinde acı, öfke, sevinç, sevgi ve korku sinirleri yaşarız. Sağlıklı insanlar yaşamın iniş çıkışlarına tepki verir. Kızgın, korkmuş, heyecanlı, ağlarlar. Bu büyük bir iş değil, onlar da ifade eder ve devam eder. Teorik olarak, çocuklar için mükemmel bir örnek olmaktadır. Eğer destekleyen ve duyguları olan bir ortamdaysanız, çocuk duygularını ifade eder ve devam eder.

Achat taşı duyguların sağlıklı akışı engellenir veya bastırılır, duygusal akış veya diğer ifade araçları yoğunlaşır veya bağımlılık gibi ödüllendirici bir yoldan akmaz. Tutundurulan enerji sonuçta, hastalık, çalışma, ilişkiler, bolluk veya yaşamın diğer yönleri gibi zorluklarla kendini gösterir. Duygusal yaşamla ve birbirimize nasıl ilişkili olduğumuzdan doğal bir paya sahibiz, böylece derin deneyim ve yaşam ile birbirimize açıklık çıkıyor. Duygularını bastıran bir kişi kendini besleyen, güçlendiren enerjiyi kaybeder. İnsanlar daha uzun ömürlü olabilirler. Duygularımızı bastırmak, hayatımızı kısaltmakta ve yaşamın bolca sağlıklı bir şekilde yaşam kabiliyetimizi azaltmamızdır.

Achat Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

Genel olarak akik taşları güçlü bir çözümdür. Buna bir çeşit terapi diyoruz. Çeşitli mineraller farklı şekillerde bulunur. Bununla birlikte, vücuda temas etmek için doğadaki enerjinin, özellikle de güneş enerjisinin taş yoluyla vücuda ulaşması gerekir. Akik taşı aşağıdaki avantajlara sahiptir:

Taşıyıcıyı tehlikeye karşı korur ve uyuşmazlıklarına son verir. Uykusuzluk, korkaklık, nazara ve hatta metabolizma düzgün işleyiş için faydalıdır. Gerçekleri anlamada yardımcı olur. Vücudun gerginlik kısımlarına bir sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır. Vücutta fazla bulunan negatif enerjinin boşaltılmasını sağlarken bir yandan da stresi yok etmeyi sağlar. Kişinin sosyalleşmesi, çevre ve insanlarla uyum sağlamaya yardımcı olur. Korkuları yenmek için cesaret arttırmaya yardımcı olur. İstihbarat ve mantık gücü geliştirir. Vücudu güçlendirir, lenf dolaşımını rahatlatır. Tansiyonun dengelenmesini sağlar. Özellikle alçak seviyelerdeki kan basıncına sahip olanların kan basınçlarını normal seviyelere çıkarmaya katkı sağlar. Nazara karşı koruma sağlar. Çünkü, ilk bakışta dikkat çektiği için ilgiyi üzerine toplar.

Canlılığı ile sorunlu ve kötü hissettiğinizde kendinize mükemmel bir yön duygusu verir. Eğer arabadaysanız, sizin için çok iyi olacak. Ona sahip olanlara güç, zevk ve iyimserlik hissi verir. Duvarlarındaki bu taşları taşıyan çocukları olumsuz duygular ve çekişmelerden koruyun. Dünya işlerinde başarıyı sembol eden Achat taşı, negatif enerjilere karşı direnç sağlar ve harcanan cesareti tekrardan ayağa kaldırır. İşadamları için bu taşı, özellikle göbeğin altında (cep veya halka olabilir) taşımak faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında, kişinin kendisinin güvenini arttırır.

Akik taşı eskiden Yemen Taşı olarak biliniyordu. Edmund Harold’un Kristaller Kitabı’ndaki mucizesi, granat için Yemen taşı olarak adlandırılır. Akağının diğer tarafını incelemek için silikon, alüminyum, demir, magnezyum, manganez ve kalsiyum minerallerinin işlevlerinin verimsizlik ve aşırılık durumunda nasıl sorunlara neden olduğunu incelemek gerekiyor. Taş yaşından dolayı olumlu etkilere göre farklıdır.

Stres üzerinde çok etkilidir. Sinirleri yatıştırır. Hoşgörülü, iyimser ve kendine güvenen bir kişilik kazanmanıza yardımcı olur. Bağırsak gevşekliği durumlarında hafifletici görev üstlenir. Canlılık enerjisiyle sıkıntılı ve üzülüyorsanız, olayların iyi yönünü görebilirsiniz. Eğer arabadaysanız, sizin için çok iyi olacak anlamına gelmektedir. Dünyevi başarıyı sembolize eden akik taşları, negatif enerji ve bitkinlikle başa çıkma cesaretini teşvik eder. Özellikle yüzyıllarca kullanıldığında işadamlarının bu taşı, özellikle de kişinin kendisinin güvenini arttırır.

Kırmızı turuncu akik ( Carnelian ) fiziksel canlılığı arttırır ve insan üzerindeki ağırlığı hafifletir. Ana konsantrasyon yaşanabilir isteği güçlendirir. Nazara karşı etkilidir. Ayrıca sadece kişinin renkliliğini arındıran mavi akik, konuşma güçlüğü çekenler içinde oldukça faydalı olan bir taştır.

Mavi sırt ağacı; sosyal çevrede gereken serinlik hissi ve kendine güven duygusunu güçlendirir. Konuyla yoğunlaşın ve konuşmaya yardımcı olun. Sinirsel rahatsızlıkları yatıştırır ve konuşurken ortaya çıkan yani yaşanan heyecanı ortadan kaldırır. Algler, insana karşı koşulsuz sevgi ile dolup taşar ve kişinin ruhsal gelişimine yardımcı olur. Güçlü ve eril enerjik, akılcı, organel ve cinsel güç sağlamak için katkı sağlar. Vücudun gerginliğini de azaltılmasına katkıda bulunur.