Aventurin Taşı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Aventurin taşı, insanlar tarafından milyonlarca yıldır kullanılmaktadır. Benzersiz bir kuvars formudur ve krom parçacıkları yeşil bir renk verir. Diğer Aventurin formları çok çeşitli mineral parçacıkları içerebilir ve bu da bir dizi farklı renge neden olabilmektedir. Bazı çeşitlerde, gümüş, kahverengi veya bazen kırmızı renk veren mineraller bulunur; ancak yeşil çeşitler en yaygın olanıdır. Aventurinin kendine özgü yeşil rengini veren mineral , kuvars kristali içindeki küçük parçacıklarda bulunur.

Aventurin taşı, güzel parıltılı yüzeyinden dolayı, daha az yansıtıcı bir bütün içinde bulunan, oldukça yansıtıcı maddenin küçük parçacıklarının parlak etkisini ifade eder. En değerli Aventurin parçaları, tamamen parıldayan katmanlardan oluşmuş gibi bakıldığında parıldayan yüzeylere sahip olanlardır. Aventurin, diğerlerinin yanı sıra Tibet, Hindistan, Şili ve Brezilya, İspanya ve Rusya da dahil olmak üzere dünyadaki birçok farklı yerde bulunur. İki taşın kimyasal yapısı oldukça farklı olmasına rağmen, tarihsel olarak genellikle yeşim ile karıştırılmıştır.

Antik dünyada, başta Asya olmak üzere aynı zamanda Avrupa ve Amerika’da bir dereceye kadar uzun ve zengin bir geçmişi vardır. Antik Tibet’te günümüzde en çok görülen heykelleri süslemek için kullanılıyordu. Bu değerli taşların yakın çevresini iyileştirdiği söylenir ve bu nedenle heykelin vizyoner güçlerini sembolik olarak göstermek için heykellere yerleştirilir.

Antik Çin kültüründe Aventurin, merhamet tanrıçası Kuan-Yin’in kutsal taşıydı. Yeşil renklendikleri için, güneydoğudaki Asya Budistleri, Yunanlılar ve Keltler de dahil olmak üzere birçok kültürde doğurganlık, doğa ve ilkbaharda çeşitli tanrıçalar ile ilişkilendirilmiştir.

Aventurin Taşlarının Kullanımları

Doğayla ve ilkbaharla olan bağlantısı doğaya uyanık hissetmenize yardımcı olur ve bu da düşünce sağlığınızı ve gücünüzü hızla artıracaktır. Renginden dolayı Aventurin, dünya elementine ve bir bütün olarak dünya gezegenine bağlıdır. Aventurin taşları; kaygı, korku veya huzursuzluk çekenlere son derece faydalı olan çok yatıştırıcı bir enerjiye sahiptir. Evinizde dünyada daha fazla hissetmenize ve hiçbir şekilde yerine getirilemeyecek mutluluk arayışlarına götüren, gezinen gözün önüne geçmenize yardımcı olur.

Uyuşmazlığı iyileştirmek ve uyumu geliştirmek için mükemmel bir taş konumundadır. Yatıştırıcı enerji yalnızca sizi değil çevrenizdeki tüm insanları etkiler. Aventurini hayatınıza dahil ederseniz, olumsuzluk veya sürtüşme olmaksızın başkalarıyla anlamlı ilişkiler kurmayı kendinizde bulursunuz. Aventurin, kalp çakrasının mükemmel iyileştiricisidir ve bu çakradan gelen tıkanıklıkları temizler; diğer bir deyişle iletişim kurma ve duygusal bağlar kurma kabiliyetimizi düzenler. Kalp çakrası engellenirse bastırılmış, öfke dolu kendinden nefret uyandırır; ancak açık ve berrak olduğunda, bal sansür gibi kişiye bol şans getiren kişisel fedakarlık ve pozitif etki hissi geliştirebilir.

Çünkü uyumu teşvik ve kişisel düşünce enerjisini temizleyerek onun özelliklerinin farkına varılmasında Aventurin taşları ilişkilerinizi geliştirmek için mükemmel bir taştır. Tüm ilişkiler, bu taşın yarattığı sakin ve uyumlu tutumdan yararlanabilir. Durağan, duyulmamış veya ihtiyaçlarınızı iletemediğiniz romantik ilişkiler dönemlerine girmenize yardımcı olmakta özellikle faydalıdır. Herkes böyle zamanlar geçirir ve Aventurin taşları sizi böyle durumlardan kurtararak fazla uzun sürmemesini sağlayacaktır. Bu taş aynı zamanda hayatınızdaki potansiyel olarak sert geçişlere yardımcı olur.

Aventurin taşı; güzel, parlak ve yeşil renkleri nedeniyle mücevherat için mükemmel bir taştır. Ama estetik değerinin ötesinde bile, takı olarak kullanmayı da tercihe edebilirsiniz. Aventurin taşı, takıları takmanın en ideal yoludur. Bu, hem tıkanıklığı hem de yavaşlamayı önleyerek kalp çakrasında açık bir enerji akışı sağlayacaktır. Tarihsel olarak, Amazon savaşçılarının göğüs plakalarında kullandıkları taş olduğuna inanılan Aventurin taşı, Amazonların taşı olarak da adlandırılmıştır.

Sık sık sabırsızsanız ve siz insanlar tarafından dinlenmiyorsanız, Aventurin taşından yapılmış olan küpeler takın. Duyduğunuz her şeyi biraz daha iyi hale getirecek ve üstesinden gelinmesi gereken daha gerçek yorumlardan veya konuşmalardan bazılarını bile dinlemenize yardımcı olacak cömert bir ruh halini isteyecektir. Aşkla olan ilişkisi nedeniyle, bazı insanlar Aventurinin düğün veya nişan yüzüklerinde kullanılmaya yönlendikleri de görülmektedir.

Aventurin taşlarının bir parçasını pencere, akkor lamba veya şömine gibi ışık veya ısı kaynağının yakınına yerleştirin. Soğuğa kaçmak için o ışığa veya ısı kaynağına doğru çekildiğinde Aventurin taşının sahip olduğu yenilenme ve huzur enerjisiyle dolduğunuzu farketmenizi sağlayacaktır.

Aventurin Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

* Aventurin taşı, uyumlu ilişkileri geliştirmek için en iyi taşlardan biri olarak, romantik bir ortaklığın herhangi bir aşamasında herkese vazgeçilmezdir. Bir ilişkiye yeni başlıyorsanız iletişim hatlarını açık tutacak ve eşinizin değerlendirmesinde hem gözlerinizi hem de bağışlamanızı sağlayacaktır.

* İlişkinizin ciddiyetini artırmayı düşünüyorsanız örneğin, birlikte hareket ederek, nişanlı veya evli olduğunuzda o zaman Aventurin taşı geçiş dönemi boyunca ilişkinizde uyum sağlayacaktır. Birlikte çok daha fazla vakit geçirirken birbirinizle sabırsız olmanın çok yaygın olan tuzaklarını önleyecektir. Uzun zamandır ilişkiniz varsa, Aventurin ortaklığa yeni bir sevgi katmak yardımcı olacaktır.

* Romantik ilişkilerin dışında Aventurin taşı, sizi çevreleyen herkesle olumlu ilişkiler sürdüğünüzde son derece yararlıdır. İş partnerleriniz, arkadaşlarınız veya aileniz olsun Aventurin taşı, başkalarının bakış açılarını görmenize yardımcı olur ve onlara kendi görüşünüzü görmelerinde yardımcı olur. Bu empati, başarılı tüm kişiler arası etkileşimin anahtarıdır. Bunun ötesinde Aventurin taşı, bazı alaycı ruhlar naif diyebileceği cömert bir ruh hali ister; ancak bu aslında çok önemlidir. Hayatında bir miktar olumlu tutmak için başkalarını ve kendinizi affetmeniz gerekir.

* Aventurin taşı, rahatsız olduğunuzda ruhunuzu sakinleştirebilir, zor zamanlarda ve stresli etkileşimlerle sizi rahatlatacak bir iç barış getirebilir. Bu, belanın ilk işaretinde sizi terk etmeyeceğiniz huzur hissi yaratmak için paha biçilemez bir taştır. Bir gerçeği de atlamadan geçmeyelim. Yeşil renk parayla ilişkili olduğu için Aventurin taşı bazen kumarbaz taşı olarak adlandırılmıştır. Yanınızda Aventurin taşını taşımanız halinde asla bir kumar kaybetmeyeceğiniz söylenir.