Atakamit Taşı Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Atakamit oldukça yakın bir geçmişte keşfedildi ve birçok insan niteliklerini tam olarak keşfetmek için onunla birlikte çalışıyor. Bu yeşil taşla çalışan birçok insan, şaşırtıcı hayal vizyonlarına sahip olmalarına yardımcı olmak için eylemlerinden bahsediyor.

 

Bu yüksek çakralar için güçlü bir taştır ve birçok insanda dinamik olarak üçüncü gözlerini açmalarına yardımcı olmak için harekete geçtiği bilinmektedir. Bu taşı kullanmanın en iyi yollarından biri her gün onunla meditasyon yapmaktır. Elinde tutsanız bile manevî alanla temas kurabileceğini görebilirsiniz. Boğaz çakrasında mükemmel bir şifa etkisi vardır ve hayatınıza aşk çekmenizi sağlayan güçlü bir kalp tabanlı taştır.

Atakamit Taşı

Atakamit isminin anlamı, ilk bulunduğu bölgede görülür. Şili’deki Atacama Çölü için seçildi, ancak o tarihten bu yana Meksika ve ABD’de olduğu gibi Avustralya’da oldukça çok sayıda yerde de bulundu.

Birçok parça derin kahverengi bir matriste yer alan güzel yeşil kristallere sahiptir. Bu numunelerde, kristallerin üzerinde oturduğu matris taşının gücü de güçlü bir enerjiye sahiptir. Taşın kurak çöl koşullarında bozulmasının onu yarattığı düşünülüyor. Birçok Atakamit örneği çok güzel, bazıları matriste ve bunun üstünde dağınık koyu yeşil kristaller sergiliyor ve oldukça çekici bir hal almaktadır.

Atakamitin birçok örneği bakır kökenli, açıkça ve çoğunlukla yeşil renkte olan taş içinde bazı küçük mavi alanlar olabileceği halde daha bakır gibi görünmektedir.

Taşın bazı bölümlerinde Chrysocolla’ya benzer bir görünüme sahip olabilir ve tamamen yeni bir taş yaratmak için bir araya gelen çeşitli minerallerin bir karışımı olduğu bilinir.

Azurit, Chrysocolla, Malakit karışımları gibi epeyce taşla ilişkili olduğu söylenir ve birçok bakır esaslı taş gibi taş içerisine dolanmış farklı mineraller olabilir. Bu, genel titreşimini etkileyebilecek ve size fayda sağlayabilecek çeşitli doğal kristallerle birlikte bulunabilecek bir taştır.

Atakamit Taşları Kullanımları

Atakamit taşını kullanırken ve ruhsal özelliklerinin çoğunu yaşarken, genel metafiziksel nitelikleri için bir fikir edinirsiniz. Boğaz bölgesinde kullanılan iletişim ve kendini ifade etmeye yardımcı olur. Bağışıklık sistemine ve timüs bezine yardım ettiği söylenir, tiroid bezine yardımcı olur ve vücuda enerji getirir.

Bu, güven ve kendine güdülenmeyi yürek odaklı bir perspektiften destekleyen güzel bir taştır, ayrıca coşku ve bağımsızlık duygularında bir artış getirir. Bildiğimiz şey, birçok insanda üçüncü gözü zorla açabileceği ve onlara olağandışı hayali vizyonlar yaşamalarına yardım ettikleri bilinmektedir.

Bu taşın titreşimi, enerjinizi dünyanın yıldız çakrasına zemin hazırlamanıza ve en üst seviyeye çıkarmanıza olanak tanır. Kalbinizde, timusta veya yüksek kalp çakralarında çalışır, sizi hayatınıza daha fazla sevgiyle yönlendirir. Yeşil taşların çoğu kalp çakra enerjisine sahip olacak, ancak bu taş deneyimim Atakamitin tüm çakralar üzerinde çalıştığı anlamına geliyor. Benzersiz enerjisi timüs ya da yüksek kalp çakrası, kalp çakra, boğaz çakrası ve üçüncü göz çakrasında yani maneviyatınızın büyümesine yardımcı olan tüm alanlarda yankı bulacaktır.

Kullanırken bunu meditasyon için daha önce güçlü enerjiyi yaşamamış özellikle eğer onun enerjisine uyum kadar oldukça yavaş yavaş kullanmak faydalı olacaktır. Günlük kristal meditasyonunuzu yaparken kullanmak için mükemmel bir taştır , çünkü bu daha etkileyici doğasından faydalanmanızı sağlar.

Sizi daha yüksek alemlere götürme ihtimali olduğundan, topraklanmamış olabilirsiniz. Baş döndürücü veya uzaylı hissettiğinizi fark ederseniz, daha sonra elinizdeki sağlam taşlardan birini elinizde tuttuğunuzdan emin olun. Onu aldığınızda, hayali işitme veya yetenekleriniz hayata geçebilir. Bu, bazı insanlarda, özellikle ilk medyum hali olduğu zaman, hemen ortaya çıkabilir. Zaten üçüncü gözünüzü açmadıysanız bunun zorla gerçekleştireceğini ve ruh rehberinizle daha kolay bağlantı kurmanıza yardımcı olabileceği söylenir. Bu, onların gözlemci yeteneklerini geliştirmek isteyen herkes için tavsiye ettiğim bir taş konumundadır.

Düşünce görüşünüz aracılığıyla size daha görebilmenize yardımcı olması bilinmektedir. Dolayısıyla, bu yetenek deneyimlerini arttırmak isteyenler için bu güçlü bir avantaj sağlamaktadır. Üçüncü göz çakrasında ve boğaz bezinde çalışır ve psikolojik görsel yetenekleriniz daha açık şekilde açıldığından, yüksek benliğinize ve rehberinize olan bağlarınızı yoğunlaştıracaktır. Her gün kısa bir süre kullanırsanız, enerjisine daha kolay adapte olabilirsiniz ve yan etkileri azdır.

Atakamit kristali hakkında daha fazla bilgi edindiğimizde ve taşların birçoğu daha kullanılabilir hale gelirken, aynı anda pek çok alanda çalıştığı için yaygın olarak kullanılacak bir taş olacak. İnanıyorum ki bu taş bu zamanda dikkatimizi çekti çünkü genel olarak manevi kalkınma ve yükseliş üzerinde çalışarak, bu on yıla doğru ilerlediğimizde, hepimiz tarafından gerekli görüldü.

Atakamit Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

Doğal taşların faydaları vardır. İnsanoğlu, dünyadaki doğal taşların etkilerini kullandı. Her şeyden önce inancın her şeyin başında olduğunu söylemek gerekiyor. Bu taşlardan her açıdan yararlanmak istiyorsanız, bu konuda ikna olmanız gerekir. Doğal taşların etkileri hakkında olumsuz düşünceleriniz varsa, bu taşın bana yararı dokunmaz diye düşünüyorsanız, nefret ettiğiniz şeyin faydasını göremezsiniz.

Bu taş, yaratıcılığınızı geliştirmek için yardımcıdır ve fedakarlık duygularınızı artırabilir. Hem erkek hem de kadın üreme organlarını güçlendirdiği söylenir ve alt çakralar içinde iyi bir etkiye sahiptir. İçinde sakral veya göbek çakraları titreşim böbrekleri yararlanmalarını sağlamaya çalışan olarak, bu taşların enerji özellikle yararlı olabilir. Özellikle korku kaynaklı toksinlerin yok edilmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Taşın daha fazla olması durumunda mücevher olarak satılacak bulacaksınız.

Bu derin yeşil renk çoğu numunede oldukça yaygındır ancak, içinde çeşitli renklerde bulunan parçalar da bulunmaktadır. Renkler yeşilin olduğu maviler ve kırmızılar içerir, bu da mücevherleri güzelleştirir. Enerji de hepsinin yok edilmesine yardımcı olabilir bu sizin için bir sorunsa, sizin için değerli olabilir anlamına da gelmektedir. Buna güzel bir his var ve yüksek çakralar içinde inanılmaz bir enerjiye sahip olmasına rağmen kesin bir kalp çakra enerjisine sahip olmaktadır.