Aragonit Taşı Nedir? Aragonit Taşı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

4.2 (83.64%) 11 votes

Rengi daha çok sarı, altın sarısı, yeşil, mavi ve kahverengi olan taştır. Genellikle küçük boyutlu değişiklik şekilde olan taş tebeşirimsi tarzı sputnik çıkıntılara sahiptir. Çok kolay bulunan taş hemen hemen her bölgede vardır. Aragonit taşı nedir? diye merak eden pek çok kişinin rahatlıkla temin edebileceği bir taş olma özelliğine sahiptir. Taşın dünyaya çıkış kaynağı ise daha çok Britanya, İspanya ve Namibya gibi ülkelerdir.

Aragonit Taşının Özellikleri

Aragonit en güvenilir topraklama ve toprak şifası dağıtan taşlarında başında geliyor. Toprak tanrısı ile beraber uyumu, sağlığı ve tutuculuğu destekliyor. Aragonit taşı yapısında bulunan kimyasallardan dolayı jeopatik denilen stresi başka bir kıvama dönüştürüyor. Vücutta engellenmiş olan ley hatlarını da ortadan kaldırabilme özelliğine sahiptir. Fiziksel ve zihinsel enerjileri toplama ve odaklanmayı arttıran gücüyle aragonit taşı çok kullanılan taşlardan birisidir. Bu gücü sayesinde kişinin özellikle stresli zamanlarında ekstra fayda sağlıyor. Aragonit taşı yapısında kökleri dengeleyerek kişinin toprakla olan ilişkisini derinleştiriyor. Böylelikle sizi hafızanızı zorlayacak kadar geçmişe götürüyor ve bazen çocukluğunuzu tekrar hatırlamanızı sağlıyor. Böylece psikolojik olarak nirvana rahatlaması yaşama şansına ulaşıyorsunuz. Psikolojik olarak Aragonit taşı sabrı ve kabul edilmişliği kolaylaştıran bir güce sahiptir. Özellikle kendini çok yıpratan inanlar için boşvermişlik hissini kuvvetlendiriyor. Taşın iç enerjisi kişiyi disiplin ve güvenilirlik yönünden teşvik ederek hayat daha yararcı bakmasını sağlıyor.

Aragonit Taşının İyileştirme Gücü

Aragonit taşı temelde kişiye enerji akımı sağlayarak yumuşama seviyesini arttırıyor. Özellikle soğuk algınlığı ve Reynaud hastalığının en önemli tedavi yöntemleri arasında gösteriliyor. Vücuda alınan kalsiyumun daha rahat emilmesini sağlayarak kemiklerinde aşırı güçlenmesinde rol oynuyor. Gece seğirmelerini ve kas spazmlarında azalma yol açmakla beraber ağrıları dindirici bir etki yaratıyor. Vücut bağışıklık sistemini daha düzenli bir hale getirerek aşırı hızlı ilerleyen süreçleri yavaşlatıyor. Ayrıca aklı havada denilen kişiler için zihinsel becerilerini arttırıyor ve ayaklarını yere daha sıkı ve sağlam basmalarına katkıda bulunuyor. Yüzde bulunan stres hatlarını düzenleme ve iyileştirmek için ara sıra yüzde belirli bir bölgeye bırakılmasında faydası vardır.