Aquamarine Taşı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

5 (100%) 1 vote

Aquamarine taşı özellikle mücevher yapımında sık sık kullanımına başvurulan bir taş olmakla beraber özellikle sağlık alanında da kullanılması tavsiye edilen taşlardan birisidir. Çok kıymetli taşlardan birisi olan beril taşının silikate bürünmüş kısmı olan aquamarine taşı koca koca kristaller halinde bulunuyor. Vücut için en fazla sinir sistemine iyi gelmekle beraber vücudun farklı bölgelerinde de farklı olumlu etkiler bırakıyor. Kimi durumlarda kişiler tarafından cesaret verici olarak nitelendiğinden bu durum için de kullanılıyor. Bu kadar yararı olan Aquamarine taşı özellikleri nelerdir? onları görelim.

Dikkat Çekici Özellikleri

Aquamarine taşı aynı zamanda gök zümrütü adıyla da bilinen faydalı bir taştır. Özellikle açık ve yeşilin tonlarında olmasından dolayı sakinleştirme gücüne sahiptir. Harika deniz suyu renginden dolayı denizcilerde onu tılsım taşı adıyla nitelendiriyorlar. Pek çok kahinde kendince taşı çok önemsemekte ve geleceği görmek adı altında bu taşı kullanıyorlar. Farklı tonlarından dolayı kuyumcular tarafından mücevher yapımı ve süslemesinde çok sayıda kullanılıyor. Gözleri alan mavi rengine dönüşmesi için en az 400 derecede ısıtılması gerekiyor. Astrologlara göre aquamarine taşını ikizler, terazi, balık ve koç burçları temsil ediyor.

Aquamarine Taşının Faydaları Nelerdir?

Tıbbın bir alternatifi olan aquamarine taşı, hastalıkları yok edici ve iyileştirici etkisi sayesinde kullanım açısından en fazla tercih edilen taşlardan birisidir. Sağlık alanındaki faydalarından dolayı son yıllarda katlanarak artan bir kullanım oranına ulaştı. Ayrıca sağlık alanı dışında takı ve mücevher alanında da çok kullanılan taş pek çok kadını kendisine hayran bırakan bir tılsıma sahiptir. Taşın özellikle işlenmemiş tertemiz bir şekilde olduğu zamanlarda koyuluğu ve şeffaflığı kendisine hayran bırakıyor. Taş insan düşüncesini berrak ve duru bir hale getiriyor. Kişilerde astım ve bronşit hastalıklarına iyi geliyor. Hafızanın güçlenmesine ekstra fayda sağlamakla beraber özellikle odaklanma problemi yaşayanlarda da bu problemi asgari seviyeye getiriyor. Cesaret ve öz güven konusunda problem yaşayan insanların bu psikolojik yetersizlik duygusunu aşmalarında destek sağlıyor. Çağımızın hastalığı olarak nitelendirilen stresi bitirecek kadar azaltarak kişide psikolojik rahatlatma sağlıyor.