Apofilit taşı faydaları ve özellikleri nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Apofilit taşları görsel açıdan oldukça iyi bir şıklığa ve parlaklığa sahiptir. Bu taşlara ilk bakıldığında akıllara hemen buz kristalleri gelebilir. Evet bu fikrin gelmesi bizce de doğru bir düşüncedir. Bu doğal taşlar doğada kendilerinden üretilmiş halde bulunurlar. Buz kristallere benzemeleri sebebi ile saydamlık açısından da değerlendirebiliriz. Her doğal aşın kendine öz olan bir sertlik dereceleri vardır. Apofilit taşlarının kendilerine ait olan sertlik derecesi ise 4.5 ile 5 derece arasında değişiyor. Bu doğal taşın doğada doğal bir şekilde bulunduğunu söylemiştik. Birçok renk çeşitlerine sahip olan bu taşlar genellikle yeşilimsi, pembemsi ve saydam bir geçirgenlik özelliğine sahip renk seçenekleri ile bulunurlar. Bu doğal taşlar dünya ülkeleri açısından bolca bulunan ve işlenmeye devam edilen taş grupları arasındadır. Başlıca doğal halde bulundukları ülkeleri saymak gerekirse; Brezilya, Hindistan, Çin ve Almanya ön plana çıkan ülkeler diyebiliriz. Bu taşlar ile kar yağdığında karşılaşmamız halinde iki maddeyi de ayırmamız zor bir durum haline gelebilir. Çünkü buz kristallerine o kadar fazla benziyor ki birbirlerini ayırt etmek oldukça güç olduğunu söyleyebilirim.

Apofilit Taşları’nın Faydaları Nelerdir ?

  • İnsan açısından duygu ve düşüncelerin önemi oldukça büyüktür. İnsan bu özellikleri sayesinde yaşamına yön verir. Bu doğal taşları kullanmaları halinde ise duygu ve düşüncelerinde pozitif anlamda yenilikler sağlar. Bu özellikleri sayesinde ise yaşamı boyunca akılcı bir tarz sahibi olur.
  • Kişinin hayatında karşılaştığı olaylar karşısında kusurlu davranışları olabiliyor. Bu kusurlu davranışlar kimi zaman kişinin kendine veya bir başkasına zararı olabiliyor. Bu doğal taşların kullanılması halinde insanın içinde olan kusurların farkedilmesi ve çözüme kavuşturulması fikri doğar. Bu sayede kusurlarını bilip ona göre akılcı hareket eden insan her zaman iyi bir yaşama fırsatı yakalamış olur.
  • Çağımız hastalıklarından olan kendine güvensizlik veya çok az seviye de kendine güven duymak. Bu hastalık küçük yaştan başladığını düşünürsek insanın yaşamı boyunca kendine güven duyamaması sıkıntısını doğurur. Kendine güven duyamama problemi insanın kendi içine dönük yaşamasına sebebiyet verir. Durum böyle olunca da kişiden beklenilen başarılar bir türlü gelmez. Bunun yanı sıra kendi içine dönük olan bir kişi sosyal yaşamı ve sosyal aktivitelerinde söz sahibi olamaz. Bu durumda insan da moralsizliğe ve hızlı bir çöküş yaşamasına neden olur.
  • Hayat koşuşturması içinde birçok farklı olay ile karşılaşırız. Karşılaştığımız olaylar genellikle bizleri zorlayan türden olaylar olur. Durumun böyle olması da bizlerin stres ve kaygı duymamıza neden olmasını sağlar. Stres ve kaygı gibi sıkıntılı durumlar kişide zihinsel açıdan sıkıntılı günler geçirmesine neden olur. Apofilit taşlarının kullanılmaları halinde insandaki stres ve kaygı durumlarını azaltarak zamanla da yok olmasına katkı sağlar. Bunun sayesinde kişinin zihinsel sıkıntılar yaşamasının önüne geçilmiş olur.
  • Yaşamdaki bazı olaylar nedeniyle ön yargılı olmak ne kadar kötü de olsa illa ki bu duruma düşme hatasını yaparız. Ön yargılı olmak oldukça büyük yapılan bir hatadır. Çünkü; karşımızdaki bir kişiyi tanımadan o kişi hakkında düşünce ortaya koymak veya karar vermek yanlış bir düşüncedir. Bu tür düşünceleri içimizde biriktiriyor olmamız bizim de kötü bir hayat sürmemize neden olur. Bu doğal taşların kullanılmaları halinde düşünce ve fikirlerimizde olan kötü duyguların önüne geçilerek düşünce ve duyguların pozitif düşünce ve duygulara çevrilmesi sağlanır.
  • Bu doğal taşlar insanlık açısından önemi oldukça büyüktür. Öneminin büyük olması insanlık tarhine bakıldığında kolayca anlaşılıyor. Bu doğal taşları atalarımız yıllar boyunca kullanmışlarıdır. Gerek fiziken gerekse de ruhen rahatlama açısından faydalarını da fazlasıyla görmüşlerdir. Manevi açıdan rahatlığa kavuşmak isteyen insanlar inançları doğrultusunda yaşamına tön vererek bu taşları kullanmaları halinde amaçlarına ulaşmaktadırlar.
  • İnsan vücudunda birçok doku vardır. Bu dokular herhangi bir olay veya durumlar karşısında zedelenme görürler. Bu durumlarda doğal taşların kullanılması bu dokularda oluşan zedelenmelere karşı bir çözüm olarak bilinir. Bunun yanında herhangi bir şeye alerjisi olan kişilerin apofilit taşlarını kullanması nedeniyle alerjilerinde yavaşlamalar meydana getirir.
  • Günlük hayatta çok fazla sigara içen bir kişi solunum açısından zorluk yaşar. Sigaranın yanı sıra toz ve dumanın çok olduğu yerlerde çalışan insanların da nefes alma ve verme durumlarında sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. Bu gibi durumlar insanda astım gibi hastalığa sebebiyet verebiliyor. Bu durum ne kadar da acı bir olay olsa da insanın başına gelme ihtimali olan hastalıklardır. Bu durumlar da apofilit taşlarının kullanılmalarında nefes alma ve verme süreçlerinde gelişmeler sağlanmaktadır.

Apofilit veya herhangi bir doğal taşlar inancında sağlam olan kişiler için oldukça fazla anlam içeriyor. Bu doğal taşlar insanların fiziken ve ruhen rahatlamaları için önemli olan taşlardır. Bir kişi bu taşları satın alırken hastalığına karşı savunma yönünü kullanmak için alıyor. Bu doğal taşlardan medet uman ve inancına sahip olan kişiler bu taşlardan fazlasıyla yarar görmektedirler. Apofilit taşlarını satın alıp kullanan kişiler hastalıklarına karşı savunma gücü elde edebiliyorlar. Tabiki de satın alınan herhangi bir doğal taşa karşı inancınızın da sağlam olması lazım. Yoksa doğal taşı aldık ne işe yarayacak ki düşüncesi olan kişilerin bu doğal taşları kullanmalarına bile gerek yoktur.

Bir de doğal taşlar satın alacak kişilerin satın alacakları kişi veya kurumlar hakkında detaylı bir inceleme yapmaları gerekmektedir. Çünkü piyasada sahte taşın üzerlerine yapışkan tozlardan dökerek veya taşları boyayarak orjinal taş gibi gösteren birçok kişi var. Bu gibi kişiler sahtekarlık yaparak paralar kazanmaya çalışıyorlar. Bu gibi durumlarda araştırma yaparak dikkatli olmamız gerekiyor.