Apatit Taşı Faydaları Nelerdir? Apatit Taşının Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Apatit taşı, dünyadaki en önemli ve kıymetli taşlardan bir tanesidir. Apatit taşının bir diğer ismiyse apatite’dir. Apatit kelimesi Yunanca’da aldatıcı anlamını taşımaktadır. Bunun yanı sıra, bu taşın çeşitleri ve dış görünümlerinin rahatlatıcı bir etkisi vardır. Apatit taşı faydaları nelerdir? Sorusu birçok insan tarafından merak konusu haline gelmiştir. Apatit taşının birden fazla faydaları ve yararlı etkileri vardır. Kişilerin kavrama ve öğrenme yeteneklerini geliştirir. Buna ek olarak; İnsanların daha fazla ilham kaynaklarını geliştirerek daha çok yaratıcı ruh haline sahip olmalarını sağlıyor. Apatit taşı, kişilerin cesaretini ve özgüvenini geliştirmektedir. Bu kıymetli taşın hem psikolojik anlamda hemde fiziksel anlamda yararları son derecede fazladır. Kişilerin kaslarını güçlendirmede de büyük bir rolü vardır. Yüksek tansiyonu olan kişilerin tansiyonunu düzelterek, tansiyonun normal sevilere inmesine yardım etmektedir.

Apatit taşının açlık hissini de bastırmaya yardımcı olmaktadır. Bu sayede de zayıflamak isteyen kişilerin zayıflamasını sağlamaktadır. Apatit taşının bir diğer faydası ise, koordinasyon yeteneğini arttırmasıdır. Kişilerin yorgunluğunu ve stresini azaltır. Yani, apatit taşı çalışma isteğini de arttırarak pozitif enerji verir. Mantığın gücünü, vücut direncini ve verimliliği artırır. Apatit taşının lacivert rengi kişilerin sezgilerini ve ilham gücünü arttırmaya yardım sağlar. Sarı ve altın sarısı olan apatit taşları da kemik erimelerinde ve birçok kemik rahatsızlıklarına fayda sağlamaktadır.

Apatit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Apatit taşı, yarı saydam ve saydam halde olan bir taştır. Dış görünüşle de oldukça dikkat çekicidir. Camsı ve reçinemsi dış görünüşü vardır. Genel olarak yeşil, lacivert, sarı ve kahve renklerine sahiptir. Almanya, Mısır, Rusya, Tunus, Avusturya, Portekiz ve Macaristan ülkelerinde bulunmaktadır. Bu ülkelerden çıkartılarak dünyanın dört bölgesine dağıtılmaktadır. Birçok mineralden oluşan doğal bir taştır. Sadece fiziksel değil, psikolojik anlamda da rahatlatıcı özelliklerine sahip taşlardır. Pek çok mineralden oluşur ve ismi de Yunancadır. Kimyasal grubu da fosfatlardır. Apatit taşının uyumlu olduğu burçlar Yengeç, İkizler, Başak ve Yaydır. Kasları güçlendirme de büyük bir rolü vardır. Apatit taşı, kişilerin stres yapmasını engeller ve stresten arındırır.