Ametrin Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Doğada bulunan değerli taşlardan olan Ametrin taşları, mor ve sarı renkli çeşitleri vardır. Bu değerli taşların en büyük özelliği hastalıklarda tedavi amaçlı kullanılmalarıdır. Sitrin taşları ve ametist taşlarının birlikte meydana getirdiği bu taşlar dünya genelinde de değerli taşlar adı altında yer almaktadır.

Bu değerli taşın tedavi amaçlı kullanıldığını ve hastalıkların kökenindeki sorunları ortaya çıkarma da etkili olduğunu söylemeliyim. Ametrin taşının tek olarak çıkarıldığı yer Bolivya’dır. Ve bu değerli taşlar tek bir noktadan çıkarılmasına karşın tüm dünyada sıkça bulunan taşlardandır. Bu taşlar harika bir fiziki yapıya sahiptirler. Mor ve sarı renklerin mükemmel bir birlikteliği ile görsel şölen haline de gelmektedir.

Ametrin Taşının Faydaları Nelerdir ?

 • Günümüzde azalamaya başlayan aşk ve sevginin de bir temsilcisi sayılan değerli taştır. Aşk ve sevgi taşı dememizin bir başka anlamı insandaki türlü neden ve olaylardan dolaı oluşan negatif yüklü duyguları yok ederek pozitif anlamda duyguları aşılaması görevini üstlenmesidir.
 • Farklı farklı kötü ve garip olaylar karşısında ruh halimize göre sıkıntıya veya depresyona gireriz. Bu gibi durumlarda kurtarıcı rolünü yerine getirmektedir.
 • Hastalıkların tedavisinde kullanıldığındna bahsetmiştim. Bu değerli taşların şifa arayan kişiler için veli nimet sayılabileceğinden kuşku yok. Bu değerli taşlar sayesinde cildinde oluşan hastalılardan dolayı rahatsızlanma geçirenler, herhangi bir şeye alerjisi olanlar, değişik olaylar karşısında baş ağrısı çekenler, soğuktan veya başka olaylardan dolayı migren hastalığı olanlar ve kalp rahatsızlıkları bulunan kişilerin bu değerli taşları kullanmaları durumunda ilaç etkisi yarattıklarını söyleyebilirim.
 • Çeşit çeşit olay veya durumlardan nedeniyle uyku problemleri çekenler için birebir gelecek bir değerli taştır.
 • Ametrin taşı oldukça fazla bir enerjiyi üzerinde taşır. Bu enerji tabiki de ruhen ve manvi bir enerjidir. Bu özelliği sayesinde günü kötü giden veya hayatta istediğini başaramayıp ruhen çöküntüye girenler için pozitif anlamda gelişebilecek olayların doğmasına ve iç huzurun sağlanmasına yardımcı olur.
 • İnsanın üzerinde kolaylıkla taşıyabileceği bir taştır ve yanınızda taşırken de farkında bile olmadan çevrenize de pozitif yani iyi anlamda enerjiler yaymaktadır.
 • Size karşı hüsumeti olan ve düşmanınız olan bir kişi ile karşılaşma ihtimaliniz var ise bu değerli taşı yanınızda bulundurmanız sizin açınızdan oldukça faydalı olacaktır. Faydalı olmasındaki ana neden size düşman olan kişinin düşüncesi haliyle negatif yani kötü huylu olacaktır. Bu değerli taş sayesinde o kişinin kötü huyu ortama yayılan pozitif enerji sayesinde iyi huya dönüşümü sağlanacaktır.
 • Herhangi bir olay veya durum karşısında çabucak sinirlenen kişi iseniz bu değerli taşı yanınızda taşımanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Çünkü sizdeki siniri alıp yerine huzur verici bir görevi yerine getirecektir. Bunun yanında iç huzur verdiği gibi kara verme aşamasında tereddürlü olan kişilerin bu ametrin taşını taşımaları onlar açısından iyi olacaktır.
 • Herhangi bir olay veya durumdan dolayı uyku problemi çekenler yahut işten çıkıp akşam geç saatlere kadar oturup uykunun gelmesini bekleyenler adına bir haberim var. Bu değerli taşı uyumadan önce ellerinizde bir süre bekletin sonra yatağınızda bulunan yastığınızın altına koyun ve uyumaya çalışın. Dediğim bu işlemleri yaptıktan sonra uyumanızdaki problemlerin çözüldüğünü göreceksiniz.
 • İnsan vücudunda sayısızca zararlı toksinler bulunur. Bu zararlı toksinler vücuda birer nakış işlenir gibi işlenir. Bu gibi sıkıntılı durumların önüne geçmek için bu değerli taşları yanınızda taşımanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Ve sağlığınız açısından da oldukça faydalı olacağını göreceksiniz.
 • Kadınların hemen hemen yüzde 90’ı kendine bakmayı yani güzellik bakımlarını yapmaya özen gösterirler. İnsan vücudunda bulunan ve örtü görevi gören tenlerdeki hücreleri itina ile yenileme görevini üstlenir. Yenilenen ten bir kadını daha alımlı ve güzel görünmesini sağlar.

Ametrin Taşının Anlaşılması Nasıl Olur ?

Ametrin taşının kendine öz belli bir rengi vardır. Bu değerli taşı satın almak istediğinizde satın almayı düşündüğünüz ilgili satıcı yer hakkında detaylı bir araştırma yapmanızı öneririm. Çünkü piyasada amrtein taşı adı altında birçok sahte taş satılmaktadır. Ve bu değerli taşın orjinal fiyatlarını sahte taşlara veriyorlar. Alıcı olan kişi de sahte taşı alıp sonrasında mağdur durumuna düşebiliyor. Bunun gibi sıkıntılı durumlar yaşamamak için satın alınacak mağaza veya dükkanların titizlikle araştırılması gerekir. Araştırma sonucunda olumlu gelişme sağlandığını düşünelim. Ametrin taşını elinize aldığınızda kendine özgü olan muhteşem rengine bakarak orjinal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Fakat gözle bakarak anlayamama durumu da olabilir. Bu durum gayet normal bir şekilde karşılanmalı. Çünkü, bu değerli taşı göz yardımı ile bakarak sahtesini gerçeğinden ayırmak oldukça zor bir hal alır. Göz ile bakılması durumunda orjinal olup olmadığını anlayamadık diyelim. Yapılması gereken yol; ametrin taşını elimize alıp küçük bir kenarını kırarak bu değerli taşın iç kısmındaki renk ile yüzey kısmındaki renklerin uyumuna bakılmalıdır. Bu iki renk arasında uyumsuzluk var ise orjinal olmadığı apaçık ortadadır. Eğer iç kısmı ile yüzey kısmındaki renkler tıpatıp aynı ise orjinal olduğunu söyleyebiliriz. Eğer göz yanılması gibi bir durumunuz var ise bu bakma yöntemi de doğru tercih olmayabilir. Değerli taşların sahtelerini yaparken uyanık kişiler bu taşların zerine yapışkanlı tozlardan serperler veya boyama işlemi yaparlar. Eğer kuşkulandığınız veya içinize sinmeme durumu var ise; bu değerli taşın alt kısmında çakmak ile ısıtma yöntemini kullanabilirsiniz. Bu işlem sırasında taşta erime ve damlama gibi durumlar ortaya çıkar ise çakma yani sahte olduğu anlaşılır. Eğer bu işlemleri yaptığınızda halaa taşta herhangi ufak bir değişiklik yok ise bu değerli taş orjinal hakiki taştır diyebiliriz.