Ametist Taşının Faydaları , Özellikleri Nelerdir ? Nasıl Temizlenir ?

5 (100%) 2 votes

Mitolojik hikayelerde de geçen ametist taşı, anlamı itibariyle sarhoş etmeyen anlamına gelmektedir. Bu taş kullanıldığı yerlerde huzur, mutluluk ve ferahlık gibi duygular verir. Ametist taşı hakkında bilmediklerimiz bununla da sınırlı değil elbette. Bu taş pozitif enerji enerji yüklü değerli maddedir. İnsan vücuduna temas edecek şekilde kullanılırsa eğer, insana enerji ve canlılık verdiği de bilinen etkilerindendir. Doğada kristal yapıda bulunan ametist taşı sürekli olarak üzerinizde taşıyabileceğiniz değerli bir taştır. Ametist saf bir mutluluk enerjisi yayar, budan dolayı da negatif ortamların içine gireceğiniz zaman bu taşı üzerinizde bulundurursanız insanların negatif enerjileri sizi etkilemez ve sizi bu enerjiden korur. Ametist taşımız yüksek enerji seviyesine sahip en güçlü, kıymetli taşlardan biridir. Kuvars taşının mor renge sahip ola türü olan bu taşın lila renkten koyu mora kadar değişen skalada değişik renklere sahiptir. Ametist taşı mor rengini demirden almaktadır. Bu taşımız silisyumun dioksitli bileşiğidir.

Ametist Taşının Faydaları

  • Hem radyasyon dalgalarından hem de negatif enerjinin oluşturduğu histen korur.
  • Bazı kaynaklarda gözlere iyi geldiği de söylenmektedir.
  • Ametist bedende biriken fazla negatif elektrik yükünü kendi üzerinde toplar. Bu da insanın beyin aktivitesinin yükselmesine sebebiyet verir.
  • Alerjiye iyi geldiği söylenmektedir.
  • Stresin yatışmasını sağlayarak beden pozitif enerji yükü verir.
  • Kalp rahatsızlıklarına iyi geldiği de bilinmektedir.

Ametist Taşı Nasıl Temizlenmelidir

Ametist gibi değerli taşların temizlenebilmesinin en iyi yolu onu belirli periyodik zamanlarda toprağa gömerek üzerinde biriken negatif enerjiyi toprağa boşaltmasını sağlamaktır. Taşınız toprağa gömüldükten sonra en az bir gün toprak altına bekletilmelidir. Eğer sahip olduğunuz ametist gözenekli bir yapıya sahipse onu otuz dakika boyunca su içinde bekletmekte temizlenmesine yardımcı olacaktır. Değerli taşlara en kadar çok insan temas ederse bu taşta negatif enerji birikimini artırır. Bu yüzden yeni alınan ametist taşınızı kullanmadan önce temizlemeyi ihmal etmemelisiniz. Güneş enerjisi de yine taşlar için temizleyici bir etkiye sahiptir. Ametistinizi yine otuz dakika boyunca güneş altında bekletirseniz eğer taşınız temizlenecektir ve pozitif enerji ile dolacaktır.