Amber Taşı Özellikleri , Faydaları Nelerdir ? Kullanım Alanlar Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Amber taşının eski dönemlerden bu yana kullanılan bir taş olduğu biliniyor. Eski dönemlerden bu yana farklı isimlerle de bilinen amber taşının en çok bilinen ismi kehribardır. Kehribar isminin yanında İsviçre taşı, reçine taşı gibi isimler aldığı da olmuştur. Amber taşı özellikleri incelendiğinde sağlık açısından önemli etkileri bulunduğu biliniyor. Son derece yumuşak ve hafif olan amber taşı çabuk kırılabilen bir özelliğe sahiptir. Amber taşı bir yere gömüldüğü zaman ufak nesneleri çekme özelliği olduğu da biliniyor. Isındığı zaman elektriksel ve manyetiksel bir yapı ortaya çıkıyor. Güneş altında kaldığında ısıyı hapsetme özelliğine sahip olan taş insan vücudu üzerine bırakıldığına vücuda sıcaklık yayabilme özelliğine de sahip. Doğada en çok kırmızımsı ya da sarı kehribar renginde bulunuyor. Ancak sadece bu renklerle sınırlı değildir. Kehribarın bulunabildiği 256 farklı renk tonu bulunuyor.

Amber Taşının Faydaları Nelerdir?

İnsanlar amber taşını üstlerinde sıkça taşıdıklarında olumsuz enerjiden uzak kalmış oluyorlar. İnsanlara daha pozitif ve neşeli bir duygusal yükleme sağlıyor. Kişilerin zamanla içgörü özelliğinin artmasını sağlıyor. İnsanlarda melankolik bir ruh halinin oluşmasına engel oluyor ve yaşam kalitesini yükseltiyor. Kişiye güven veriyor ve insanlarla daha rahat bir şekilde iletişim kurabilme özelliği kazandırıyor. Vücudun ağrıyan kısımlarına konulduğunda ağrının giderilmesini sağlıyor. Romatizma rahatsızlığı olan insanlarda çok etkili bir taş türüdür. Alerjilerin oluşmasına engel oluyor ve vücudun direncini arttırıyor. Solunum yollarında oluşabilecek olan akıntıları önlemeye yardımcı oluyor. Para getiren bir taş olduğuna inanıldığı için daha çok kasalara konuluyor. Bademciklerde oluşan enfeksiyonlara iyi geliyor. Karaciğeri temizliyor ve bu bölümde meydana gelebilecek rahatsızlıkları en aza indiriyor. Sol elde kullanıldığında vücuda enerjinin birikmesinde yardımcı olur ve biriken enerji depresyon oluşumunu azaltır.

Amber Taşının Kullanıldığı Alanlar

Eski dönemlerde uyarıcı olarak birçok ilacın içerisinde kullanılmıştır. Aynı zamanda güzel bir görünümü olduğu için takılarda sıkça kullanılıyor. Eski uygarlıklar tarafından da bilinen amber taşı en çok kolye, yüzük yapımında kullanılmıştır. Doğadan çıkarıldığı hali ile de satışa sunulan taş romatizma rahatsızlıklarında işlenmeden de kullanılabiliyor.