Amazon Taşı Özellikleri Faydaları Nelerdir? Amazon Taşı Nasıl Kullanılır?

Beğendiysen Oy Ver

Amazonit ismi ile de bilinen amazon taşı silikat kimyasal taş grubuna giriyor. Saydam, yarı saydam veya opak şekilde olan amazon taşının bilinmeyen birçok özelliği bulunuyor. Amazon taşı özellikleri nelerdir? Camsı parlaklığa sahip olan amazon taşı Brezilya, Rusya, ABD, Madagaskar ve Hindistan ülkelerinde çıkarılıyor. Amazonit taşının ismini Amazon nehrinden aldığı söyleniyor. Çok fazla maddi bir değerinin olmaması ile birlikte taş mücevher ve çeşitli eşyaların yapımında kullanılıyor. Çevresel faktörlere karşı oldukça duyarlı bir yapıya sahip olan taş çok fazla dokunulduğunda rengi solmaya başlıyor ve sıcaktan da çok fazla etkileniyor. Boncuklu kolyelerde sıkça kullanılan taş daha çok yuvarlak şekiller verilerek değerlendiriliyor.

Amazon Taşının Faydaları

Amazon taşı doğada doğal halde bulunan ve şekli itibari ile Amazon nehrine benzeyen bir taştır. Doğada bulunan şifalı taşlar arasında değerlendirilen Amazon taşının sağlık açısından da birçok faydası bulunuyor. Bunlardan ilki bedene güç vermesidir. Kalp ve damar hasarlarında çok etkili bir taş olduğu biliniyor. Aşırı heyecan, sinir, öfke gibi duygusal çıkışları önleyerek kişiye zarar vermesini engelliyor. Sinir sistemini yatıştıran bir özelliği olması nedeniyle negatif enerjilerin insan vücudundan uzaklaşmasında yardımcı oluyor. Zamanla stresi zayıflatarak körelmesini sağlıyor. İnsanların yaşamlarında meydana gelen değişimlerin daha kolay bir şekilde kabullenilmesini sağlıyor. Kalsiyum eksikliğini gidererek dişlerin çürümesine engel oluyor. Hamile kadınlar bu taşı üstlerinde taşıdıklarında daha kolay bir doğum yapabiliyorlar. Fiziksel dengeyi sağlaması açısından da önemli bir etkisi bulunuyor.

Amazon Taşı Nasıl Kullanılır?

Isıya dayanıksız bir taş olduğu için bu taşın kullanım alanı biraz dardır. Daha çok takıların yapımında kullanılan taş yüzüklerde, kolyelerde ve bileklik tasarımlarında sıkça kullanılıyor. Doğal formu bozulmadan takılarda yer alabildiği gibi işlenerek de farklı görünümlere dönüştürülebiliyor. Faydaları bilimsel olarak kanıtlandığı için insanların daha çok dikkatini çekiyor. Takı olarak kullanımı daha kolay olan amazon taşı kişiler üzerinde pozitif bir enerji yaratıyor. Kolye tasarımlarında doğal halini kullanmayı tercih eden hanımlar farklı takı tasarımlarını da tercih edebiliyorlar. Amazon taşı hem fiziksel hem de eterik açıdan dengeyi sağlayıcı bir yapıya sahip.