Altın Renkli Yıldıztaşı Faydaları ? Nerelerde Kullanılır?

Beğendiysen Oy Ver

‘Altın renkli yıldıztaşı nerelerde kullanılır?’ sorusunu soranlar genellikle aksesuar, takı, bileklik, kolye, küpe vs gibi alanlarda kullanıldığını duyacaktır. Altın renkli yıldıztaşı şık ve verdiği enerji nedeniyle mücevherat seçiminde oldukça tercih edilen bir taştır. Yıldıztaşı hakkında birçok olumlu ve ilginç özellikler olduğuna inanılır. Görüntüsü gibi derin anlamları ve etkileri de içinde barındırdığına inanılır.

Yıldıztaşı nedir?

Bu taşa yıldıztaşı denmesinin nedeni, görüntüsü itibariyle yıldızları, gökyüzünü andırdığı için ve üzerindeki simlerle parıltılı ve büyüleyici bir etki yarattığı için bu isimle anılıyor. Altın rengin yanı sıra lacivert ve kahve renkli yıldıztaşları da vardır. Yıldıztaşının hem fiziksel hem de manevi olarak insanda olumlu etkiler bıraktığı düşünülüyor.

Yıldıztaşının faydaları nelerdir?

Yıldıztaşı aşkı ve neşeyi sembolize eder. Bunların yanı sıra yıldıztaşının açık yürekliliği temsil ettiğini düşünenler de vardır. Yıldıztaşının, kalbini sevgiye ve aşka açmak isteyenlere yardımcı olan olumlu etkileri olduğu düşünülür. Hayal taşı ismiyle de anıldığı görülür. Hayal taşı denmesinin nedeni ise bu taşa bakan insanlara, taşın ilham verdiği, hayal gücünü ve yaratıcılığını aktifleştirdiği, bu taşı taşıyan insanlara yeni ufuklar açarak bu insanları üretkenliğe teşvik ettiği düşüncesidir. İnsanlara kendi sınırlarından uzaklaşması gerektiği ve özgürlüğe kapılarını açması yönünde ilhamlar aşılar. Hayatında radikal değişimlere, yeni bir kişi olmaya, bir dönüşüm yaşamaya hazırlanan insanlara olumlu yardımcı etkiler verdiği düşünülür. Yıldıztaşının enerjisi çok yüksektir ve bu enerji sayesinde mesafeli, sert görünümlü insanları yumuşattığı söylenmektedir. Bu taş, kendini taşıyan insana neşe, huzur, mutluluk ve yaşama sevinci verdiğine inanılır. Özellikle manevi ve ruhani anlamda yüksek enerjilerle donanmış olan bu taşın insanlara şifa ve huzur kaynağı olduğu dahi düşünülür.