Almandin Taşı Nedir ? Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Granet grubunun bir alt türüdür. Renk mavimsi kırmızıdır. Bununla birlikte kahverengi, kırmızı, siyah ve siyahımsı kırmızı gibi renkler de vardır. Çizgiler beyazdır. Yapısı esas olarak alüminyumdan ve demirden yapılmıştır. Görünüşü sırlı camdır. Alabanda ve Türkiye en önemli yerleri olarak bilinir. Kalbi güçlendirir, sevgi ve merhamet duygularını arttırır.

Almandin grenaları orta yaşlı metamorfik kayaçların tümünde bulunur. Milyonlarca yıl önce metamorfik kayaçlar püskürtülmüş ancak ısı, basınç ve bazen yabancı maddelerin ayrışması ile değiştirilmiştir. Bütün bu kayalar bu çarpanlar tarafından yapıldı ve dokuyu etkiledi. Özellikle Almandin taşı, önemli miktarda metalik manganez içerdiği için kendini göstermez. Daha az sıklıkta olmasına rağmen Almandin taşı, bazı granitler ve pegmatitler, çoğunlukla yuvarlak çakıllar veya küçük granüller şeklinde kumlu alüvyon çökelleri halinde bulunabilir.

Almandin taşı zor bir taştır aynı zamanda da ışıltılı bir görünüme sahiptir. Kenarlar ovulduğunda, aşınma ve yıpranmaya maruz kalırlar. Bu Almandin grenaları diğer taşlardan daha az değerli kılarken, endüstriyel kullanım imkânları da artar.

Almandin taşı genellikle pirojen otundan daha koyu renktedir. Ve birçok örnek diğer materyalleri içerir. Bunlar, mevcut olduklarında titanyum dioksit ve amfibol türüdür. Bu malzemeleri içeren badem bombaları yuvarlak işlenirken hoş dört köşeli bir yıldız görünümü sergiliyor. Karanlık koyulaştıkça görüntü daha sıradan hale gelir. Dolayısıyla yuvarlak bir süreçte, daha iyi ışık ve renkler üretebilecekler. Badem bombaları küpeler veya manşetler için elmas veya boncuklar gibi kabak şeklinde kesilir. Muamele edilmemiş taşların hem üst hem de yan yüzeyleri 40 derecelik bir açı ile kesilir. Kuarl’a göre, minerallerdeki ve yontma taştaki safsızlıklar zayıf yüzeylere uygulanan etkiden ayrılıyor. Bu ayırma yüzeyi olarak bilinir.

Tüm bombalara ortak olan Almandin taşı, minerallerin ve değerli taşların silikat grubuna dahildir. Demir ve alüminyum silikat tipleridir. Almandin kristalleri aynı tuzda bir kübik sisteme sahiptir, ancak 12 normal yüzü vardır. Almndin el bombalarındaki kirlilikler basitçe mat veya yarı şeffaftır. Bunlar mat veya dalgalı bir şekildedir. Şeffaf Almandinler çok güzel ve çarpıcı bir parlaklığa sahipler.

Almandin mohs ölçeğine göre, 7 veya 7,5 sertlik derecesine sahiptir. Almandine taşları, bölünme göstermemekle birlikte bu maddelerin bir kısmını basınç altında ayırma eğilimi gösterirler. Almandin zor bir nesne olduğunda, farklı boyutlara bölünür ve bazen deniz kabuğunun yüzeyini andırır.

Almandin Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

Bu değerli taşlar anlayış ve kurnazlık verir. Üzerinde fiziksel güçsüzlük ve zulüm karşısında koruma altına alındığı biliniyor. Vücudu güçlendirir, temizler ve canlandırır.

Akciğer ile kalp rahatsızlıklarına karşı koruyucu ve iyileştirici görevlerini üstlenmektedir. Bulaşıcı hastalıkların tedavisinde yardımcı olur. Hormonal dengeyi sağlar.

Toplumsal ilişkiler topluluğu kurma ve arttırma kabiliyetini arttırır.

Üreme gücünü artırmak için tavşanlarda kullanılır. Erkeklerde döl taşını kasıklarına koyarak üreme gücünü ifade edebilirler. Haftada bir ila iki hafta arasında günde en az on dakika ruh halini artırın.

Sırt ağrısı geçirmede etkilidir. Bel cazibesini kullanan insanlar için daha doğrudur. Bu nedenle sinirlilik, baş ağrısı veya baş dönmesine neden olabilirsiniz.

Denge heyecanınızı ve boşluğunuzu hissetmenize yardımcı olur. Sakin hissi verir. Buna göre; ofisteyken ve yavaş yavaş ilerlerseniz, kapasitenizin arttığını hissediyorsunuz.

Bir yatak veya yastık altına koyulduğunda kabuslardan korunmayı sağlamış oluyorsunuz.

Almandin taşının faydaları kalbi korur ve güçlendirir. Kişiye anlayış ve kurnazlık verir. Bunun taşı olan kişi kurtarmanın fiziksel zayıflık ve acımasızlıktan etkilerini taşıyor. Cinsel performansı arttırır ve cinsel hassasiyeti arttırır. Bedene titreşir, güçlendirir ve temizler. Kan damarları için çok yararlı bir taştır. Akciğer ve kalp rahatsızlıklarına karşı korumayı sağlar. Bulaşıcı hastalıklar, tedavi edilerek bir taştır. Almandin taşı boynuzları dengeler. Sosyal ilişkilerimizi organize eder ve insanların sosyal insanlar olmasına yardımcı olur.

Almandin taşı, jinekolojik hastalıklara karşı bir taştır. Uterusta koyduğunuzda üreme gücünüzü arttırdığı bilinmektedir. Erkekleri kasık koyarak, bu yetiştirme gücü arttırır. Bununla birlikte, bu prosedür en az 3 hafta erkek ve kadınlar için en az 10 dakika uygulanmalıdır. Ağrıyı hafifletir ve iyileştirmeye yardımcı olur. Aşırı heyecanın ve boşluğun duygularını söndürür ve kişiyi sakinleştirir, böylece işimizdeki başarı artar. Uyurken uyku yastığı yere vuranlara engel olan bilinen bir taştır. Kristal kuvars ile kullanıldığında, onun etkisinin daha fazlasını göreceksiniz. Bu tür Almandin taşının faydaları bilinmektedir.

Almandin taşından sağlanan faydalar, gerçek iyileşme Rabbimiz tarafından da bilinir. Almandin taşının faydaları ve iyileştirici araçlar sadece göksel güzelliklerimizin uğrunda olmaktadır.

Taşlarla ilgili çok şey duyduk. Yaşamda bazı değerli taşların insan bedeni için ve ruhu için faydalı olduğuna inanılıyor ve bu nedenle de bu tür değerli taş sektörlerinde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Uzmanlar, taşların yaşamımızda önemli olduğu konusuna önem verirken, gerçekten iyileştirici özellikleri olduklarına da dikkat çekmektedirler.

Bu taşlardan bazılarının zihinsel sağlığı için iyi olduğu beden ve ruh sorunlarını çözmeye yardım ettiği düşünülmektedir. İnsan vücudunda günlük yaşamın da getirdiği stres nedeniyle negatif enerji yüklenir ve bu negatif enerjiyi çekerek rahatlatma görevlerini de üstlenmektedirler.

Taşlar İnsanlara Nasıl Fayda Sağlar?

Taşların insanlar için çok büyük bir hayran kitlesi var. Koruyucu tıptan, iyileştirici tıpa kadar bu taşların faydalarından yararlanılmaktadır. Yine, psikolojik rahatsızlıklara bağlı fiziksel hastalıkların da çözümleri bu değerli taşlardandır. Buna ek olarak; fiziksel veya zihinsel sağlık bozulursa, iyileştirici bir yardım işlevi görür. Onu yeniden kurarak yapılandırmayı sağlamaktadır.

Değerli taşların faydaları saymakla bitmez. Bu yeni bilgi değil. Belki de çok eski bir bilgidir. Bu bilgiler de önemli ölçüde kaybolmuştur. Fakat kutsal kitaplar, destanlar, maskeler ve eski uygarlıklarda işaretler vardı. Bu bilgilerin en önemli engellerinden biri de ilaç firmaları olduğuna inanıyorum.