Akuamarin Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

5 (100%) 1 vote

Akuamarin taşı, suların saflığını ve denizin canlandırmasını, gevşemesini çağrıştırır. Yatıştırıcı özelliğe sahip olmasının yanı sıra temizliğinize dikkat etmenize yardımcı olur. Eski zamanlarda, Akuamarinin deniz kuyusunun hazinesi olduğuna inanılıyordu ve denizcilere iyi şans, korkusuzluk ve korunma tılsımı olarak iyi geldiği biliniyordu. Aynı zamanda ebedi gençlik ve mutluluk taşı olarak görüldü. Bugün suyun yanında, suyun üzerinden veya yakınında bulunanların tümünü korur ve açık, samimi iletişim kanallarını açar.

Akuamarin adı denizin suyu anlamına gelen Latin aqua marinusundan geliyor ve onun parlayan okyanus benzeri rengine atıfta bulunuyor. Soluk mavi, şeffaf kristal ailesinin bir üyesidir. Onun rengi, bazen mavimsi yeşil, taşın kimyasal yapısında bulunan demir oksitlerden kaynaklanır. Eski aymacı toplulukları, bu taşların ayın etki ve baskısı altında olduğunu ve çok büyük manyetik etkiye sahip olduğunu düşünüyordu. Günümüzün kristal görünümlü destekçileri, yaklaşan ilginç olayları izlemek için bir Akuamarin taşını kullanmaktadırlar.

Akuamarin, denize bağımlı olanların haricinde, suyun yüzeyine yansıyanlarla da ilgili olanları temsil eder. Gerçekliği, gizli anlamları ortaya çıkarmayı mümkün kılan, kendisini sonsuz bir şekilde yansıtan bir aynaya dönüşmektedir. Simetri şekillerinden oluşan bir taş olarak, meditasyon ve ilham için elverişli bir taştır; aynı zamanda Peygamberlerin, şamanların, şifacıların ve mistiklerin taşıdır. Aynı zamanda ruhlarımızın karanlık diplerini, kendimizle ve diğer kişilerle birebir görüşmemizi olanak sağlar.

Akuamarin Taşlarının Faydaları Nelerdir ?

* Boğaz çakrasına eşlik eden Akuamarin, konuşma korkusunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve öğretmenler gibi her türden sunum yapan kişiler için mükemmel bir taştır. Konuşma yapan kişileri kendi içindeki gerçeklerinden, bilgeliklerinden ve duygularından soyutlayarak rahat bir sunum yapmalarına olanak sağlar. Ayrıca zor durumlarda zorla açıkça ve öfke olmadan konuşma olanağı tanır.

* Akuamarin entelektüel akıl yürütme süreçlerini hızlandırır ve hızlı tepki verme becerisini geliştirir. Bu, yalnızca fiziksel dünya ile değil, aynı zamanda kendi benliği hakkında öğrenme yoluyla yenilmez bir duruma getirir.

* Akuamarin, dünyaya hizmet etme amacını ve iyi olmaya programlanmış bir insanlığın gelişmesine yardım eder. Etrafa narin ve merhamet duygusu olan bir enerji yayılmasını sağlar, kişilerin yapmış oldukları eylem ve davranışlara karşı sorumlu olma duygusunu geliştirir. Yargılayıcı insanların hoşgörülü olmasına ilham verir ve sorumluluk altında olan kişilere de yardım eder.

* Doğal olarak kendiliğinden adalet taşı olarak bilinen Akuamarin, uzlaşmalardan ve müzakerelerden yararlanır, çatışmacı durumlarda sessiz cesaret vericidir. Seyahat taşı olan Akuamarin, suya karşı korkusu olanı deniz yolculuğuna karşı korur ve uzun mesafelerde uçuş veya sürüş gibi uzun mesafeli olan seyahatler gerçekleştirenleri koruma görevini üstlenir.

* Akuamarin nefes taşı, solunum yolu ve akciğer taşıdır. Sinüs hastalıklarını ve sık sık öksürük rahatsızlığı olanları iyileştirebilir, nezle ve diğer kronik alerjiler için etkilidir.

* Akuamarin enfeksiyonlara karşı koyan, larenjit, boğaz ağrısı veya boğaz ağrısı için yararlı soğutma taşıdır. Hormonları ve büyümeyi düzenleyen, hipofiz ve tiroid bezlerini uyumlu hale getirir. Her türlü iltihaplı hastalığın iyileşmesini destekler; egzama, kovanlar ve sedef hastalığına karşı yatıştırıcıdır. Ayrıca gribal enfesksiyon salgınlarının önlenmesine yardımcı olabilir. Alerjilerin yol açtığı bazı cilt hastalıkları Akuamarin ile iyileştirilebilir ve zona tedavisinde tamamlayıcı olabilir.

Akuamarin taşı, her gece düzenli olarak 20 dakika civarlarında göz kapağı çevresine konulması durumunda, yorgun düşmüş olan gözler ve görme sorunları olan kişilerin gözlerinin rahatladığına tanıklık edilir.

* Bir aşk taşı olan soluk mavi Akuamarin, sevgiliyi geri getirmeye katkıda bulunur, farklı yaşam fikrine sahip olan sahip iki kişinin birlikte yaşamasına katkı sağlar ve kavgalara neden olabilecek narin konuların etkilerini azaltmaktadır. Akuamarin taşları genellikle aşkı işaret eder ve sonsuzluk yüzüğü olarak bilinir. Ayrıca dünya yaşamı devam ettiği sürece bağlılık ve sadakati artırır.

* Akuamarin, ruhen duygusal yüklü olan bedenin temizlenmesi ve iletişim yolunun açılması için güçlü bir element haldeki taştır. Narin enerjisi, ortama duygusal hareketlilik getirir ve ileriye dönük olan hareketleri sınırlayan eski düşünce ve kalıplara ait olan nedenleri anlamaya çalışır. Ayrıca, kişinin nerede dozu fazla bir şekilde tepki gösterdiğinin sınırlarını belirleyerek ona göre önlemler alır. Bu kalıpları bilerek bırakarak, daha iyi ilişkiler kurulmasını, sevgi ve merhameti sağlar.

* Akuamarin taşı, aşırı öfke ve korkusu olanlar için dengeleyici görevini üstlenir; geçmişte yaşanan duygusal, fiziksel veya sözlü olan tacizleri temizler. Acılı durumlar ile karşı karşıya kalmış ve saldırgan davranan, duygusal bedenlerini kaybetmiş olan çocuklar için harika bir taş olduğunu söyleyebiliriz. İmkansız olan orta düzeyi belirlenmesinde rol oynayan ebeveynlerin etkilerini iyi durumlara götürür ve yetersizlikten kalan panik ataklarını olumlu hale çevirmektedir.

Akuamarin taşı, geçiş ve değişim yolu ile hareket etmede, temizliğe ait olan enerjiyi ortadan kaldırmada ve bilinmeyen durumların korkusunu ortadan kaldırmada katkı sağlar. Duygusal olan benliğin serbest bir halde bırakılmasında değil, fiziksel eşyaların ve dağınıklık hallerinin giderilmesinde de yardımcı olur.

* Akuamarin, belki de gırtlak çakrasını temizlemek ve etkinleştirmek için en güçlü taştır . Enerjinin kalpten boğaza kadar uyarır ve kişinin en derin, samimi gerçeğinin iletilmesini sağlar.

* Boğaz çakra vücudun sesi, diğer çakraların enerjisini ifade etmesini sağlayan basınç valfidir. Engellendiği veya dengesiz olduğu takdirde, diğer çakraların sağlığını etkileyebilir. Dengeli olarak, düşündüğümüzün ve ne hissettiğimizin ifadesine izin verir. Fikirlerimizi, inançlarımızı ve duygularımızı sağlayarak iletişim kurabiliriz. Boğaz çakrası denge ve açık olduğunda, kişisel doğrularımızı dünyaya getirebiliriz. Vücut ve ruh içinde kolay bir enerji akışına sahip olabiliriz. Alt çakrasından yukarı doğru yaylanan enerji, özgür ifade ve doğal salınımı mümkün kılarak yoluna devam edebilir.

* Akuamarin, erkekler ve kadınlar için güçlenmenin bir taşıdır. Tüm gücün zorla değil de kolay yoldan gerçekleşmesinde yardımcı olur. Kadınlara iç bilgisini ifade etme cesareti verir ve sezgisel yeteneklerini geliştirir, bazen duygularını ifade etmekte erkekler tarafından duygusal uyuşukluk ve zorlukları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.