Akik Taşı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir ? Özellikleri Nedir ?

1.8 (36%) 5 votes

Akik taşı şifalı taşlar içinde en çok tanınan taşlar içinde olması nedeniyle pek çok yerde karşımıza çıkmaktadır. Akik taşları özellikleri kimi hususlarda yararlı olduğuna inanılan şifalı ve önemli bir taştır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed bile günlük yaşamında kullanmıştır.

Akik Taşı Yararları

Akik taşı ne işe yarar sorusunun en önemli cevabı kuvvetli bir iyileştirici ve bir tür terapi aracıdır denilebilir. Taşın yapısında bulunan türlü mineraller, farklı özelliklerde şifa kaynağıdır. Yalnız vücuda dokunabilmesi için güneş enerjisi en başta olmak üzere tabiattaki enerjinin taştan geçerek vücuda ulaşabilmesi gerekmektedir. Akik taşının faydaları şu şekildedir. Taşıyanı tehlikelerden muhafaza eder uyumsuzluklarını bitirir. Korkaklığa, uykusuzluğa, nazara, karabasana ve hem de metabolizmanın düzgün bir şekilde çalışmasına yararı sağlar. Tansiyonu dengede tutar. Bilhassa düşük tansiyonu normale çevirir. Bedendeki fazla ya da olumsuz enerjiyi yok ederek stresi ortadan kaldırır. Vücudun gergin olan bölgelerine ısı verir ve gerginliği en aza indirger. Korkuların aşılmasında, cesaretin arttırılmasına yardımcıdır. Hareketlilik ve canlılık veren enerjisiyle, kendinizi kötü hissettiğiniz ve sıkıntılı anlarda hadiselerin iyi tarafını da görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından basit bir şekilde etkileniyorsanız akik taşı sizin için faydalı olacaktır. Kendisini taşıyan bireylere kuvvet, güç keyif ve iyimserlik duygusu verir. Ceplerinde akik taşını taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve tartışmalardan korur. Vücudu kuvvetlendirir, lenflerin dolaşımını kolaylaştırır.

Akik Taşının Yapısal Özellikleri

Taşların gizemli şahı, Yemen Taşı ve Ölümsüz Taş isimleri ile şan bulmuştur. Akik taşı, eski dönemlerden beri mücevher, süs eşyası kimi zamanda olumsuz enerjilere karşı muhafaza eden bir faktör olarak kullanılır. Bir merkezin etrafında türlü renklerde halkalardan meydana gelmiş bir görünüşündedir. Serttir ve renkli bölümleri ışığı kolayca geçiren bir yapıya sahiptir. Adını Sicilya’da var olan Achates Nehri’nden almaktadır. Akit ve Agat olarak meşhur olan taşlar gri, kırmızı, mavi, beyaz, kahverengi ve yeşil karışımı renklerden oluşmaktadır. Peygamber Efendimiz, Hz. Muhammed akik taşlı bir yüzüğü mühür olarak değerlendirmiştir. Akik taşına bazıları Gezgin Taşı ya da Ateş Taşı derler. Uyumlu Olduğu Burç: İkizler (Yosunlu Akik ve kırmızı), Yengeç, boğa, kova, oğlak.