Agate Taşı Nedir ? Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Agate taşı, kuvars ailesinin bir ferdi olmasının yanında minerale verilen addır. İsmini, Agate taşının ilk bulunduğu meydan olan Sicilya’daki nehirden almaktadır. Genellikle tabakalı bir şekilde veya çizgili bir halde bantlanmış bazı çeşitlerin de göz işaretlemeleri veya renk lekelerine yer verilmiştir. Bazı kesimlerde Yeryüzü gökkuşağı da denmektedir. Agate taşının konsantrik olan bantları, renksiz bir form da içinde olmak üzere, dünyanın neredeyse her yerinde üretebileceği her renkte oluşur.

Tarihsel olarak Agate taşı, Neolitik Çağ insanlarının eserleriyle keşfedildi ve Babylon’a dayanan şifalı tılsımlar ve süsleme olarak kullanıldı. Tıbbi kullanımları eski Yunan ve Mısır uygarlıkları boyunca devam etti ve Afrika’ya ve Orta Doğu’ya Rusya’ya yayılıyordu. Agate, 15. yüzyıldan 19. yüzyılda gelişen ve bugün bulunan dünyaca ünlü bir taş sökücü ve cilalama endüstrisine yol açtı.

Metafizik açıdan, Agate taşları daha düşük bir yoğunluk değerine sahiptir ve diğer taşlara göre daha yavaş bir frekans ile titreşim sağlar, ancak dengeleme ve güçlendirmede etkili olarak kabul edilir. Agate taşındaki katmanlı mikroskobik kuvars bantları hassas görünür, bunlar aslında oldukça güçlüdür. Agate taşı duygusallığın, fizikselliğin ve entelektüelliğin dengelenmesi, evrenin olumlu veya olumsuz güçlerini uyum sağlaması için mükemmel bir yöntem olmaktadır.

Agate taşı kişideki iç istikrarı, şaşkınlığını ve olgunluğunu teşvik etmektedir. Sıcak ve koruyucu özellikleri güvenliği ve kendine güvenini teşvik eder. Hamilelik sırasında kullanmak için harika bir taş konumundadır. Agate taşı ayrıca yeni annelerin doğumdan sonra bazen yaşanan bebek kaçmasına yardımcı olur ve göğüsleri arasında takılan bir Agate taşı mücevheri emzirmeyi teşvik eder.

Agate taşı, ihtiyaç duymadığımız şeylerin yanan arzularını durdurur ve bu hokkabazlık sözleşmelerine veya birden çok işe yardımcı olur. Yazarların fikirlerini pazarlanabilir biçimde ifade etmelerine yardımcı olur ve küçük çocukların yürüyüp gitmedikçe öğrenmelerine yardımcı olur ve yaşlandıkça düşmez. Agate taşı, evlilik sadakatini de teşvik eder. Agate, seyahat sırasında bir koruma muska olarak yararlıdır ve trafik kazalarına karşı özellikle etkilidir.

Profesyonel bir destek taşı olan Agate taşı, sanatçıların hayal gücünü ve ilhamını dengeler; polis, telefon çalışanları, aşçılar, şefler ve fırıncılar için kişisel güvenlik sağlar ve inşaatçılar ve inşaat işçileri için düşen nesnelerden koruma sağlar. Dansçılar, diş hekimleri ve çevreciler için fiziksel güç ve dayanma gücü, eğitimciler ve eğlence amaçlı çalışanlar için duygusal dayanıklılık sağlar.

Agate Taşlarının Çeşitleri Nelerdir ?

Mavi Dantel Akik Taşı

Mavi Dantel Akik taşı yumuşak, yatıştırıcı bir şıklığa sahiptir; kışın elinden kurtarılan gökyüzü mavisi suları gibidir. Zarif, yuvarlak tasarımı, duygular ve tutum üzerinde teşvik edici, pozitif bir etkiye sahiptir. Bu bir koruma taşı değil, daha çok teşvik ve destek demektir. Dairesel akan enerji sakinleşir, yükselir ve yükselir.

Çılgın Dantel Agate Taşı

Çılgın Dantel Akik, Gülmece Taşı veya mutlu dantel olarak adlandırılır. Güneşli Meksikalı fiestalar ve dans ile ilişkilidir, bu değerli taşı kullananlara sevinç katar. Bu bir koruma taşı değil; destek ve teşvik, düşünceleri artırma ve iyimserliği destekleyen taştır. Zarif dizaynı, rasgele dantelli kalıplarda, zihin ve tutum için uyarıcı bir enerji akışını yaratır.

Ateş Mangası Agate Taşı

Mutlak mükemmelliğin manevi alevi olarak bilinen Ateş Agate taşı, derin kahverengi kristalinin içine kilitlenmiş büyük bir gizem taşıdır. Sadece taşa ve ateşli kıvamlara tutuşturmaya ihtiyacınız var. Eşleri derinliklerine ve alevlerine odaların içine sıçrar. Yakından inceleyin ve size neredeyse sırlarını gösterecektir.

Laguna Agate Taşı

Laguna Agate taşı, dünyada en çok övülen bantlı akiktir. Son derece sıkı bantlama, canlı ve kırmızı tonları ile bilinir. Laguna Agate taşı, Meksika’nın Chihuahua eyaletinde yaklaşık dört kilometre kare uzaktaki dağlık bir alanda bulunuyor.

Moss Agate Taşı

Tarih boyunca ve tüm kültürlerde, Moss ağacı bahçıvanlar ve tarım kristali olarak bilinir. Geçmişin mucizevi bir şifa taşı olarak kabul edilir, onlara organik sistemimiz ile etkileşime girme gücü verir, savaşçı kişileri güçlü ve sağlam bir hale getirmek için tılsım olarak kullanılırdı.

Agate Taşları Faydaları Nelerdir ?

Agate taşı konsantrasyon, algılama ve analitik yetenekleri geliştirerek zihinsel işlevi geliştirir. Karın üzerine yerleştirilen veya bir iksir olarak kullanılan Agate taşı, sindirim sistemini uyarır ve gastriti hafifletir. Gözler, mide, rahim, bağırsak gibi içi boş organlar için faydalıdır ve böcek ısırıkları nedeniyle cilt bozukluklarını ve kaşıntıyı iyileştirir.

Akik kalp ve kan damarlarına yardımcı olur. Göğsün ortasında bir Akik taşı taşımak, kalbi güçlendirir ve sevgiyi kabul etmeyi önleyen duygusal uyumsuzluğu iyileştirir. Alın üzerine yerleştirilen soğuk bir Akik taşı genellikle ateşi iyileştirmede etkilidir. Akik taşı ayrıca epilepsi semptomlarını azaltabilir ve bazı insanlar uyurgezerlikten korunmaktadır.

Agate taşı gerçeklik hissi ve pragmatik düşünceyi teşvik eder. Düzenli tasarımlar içeren barolar, barış ve ahengi arzulayanları rahatlatır; düzensiz tasarımlara sahip olanlar hareket ve önemli karar vermeyi teşvik eder.

Agate taşı kendini analiz etmede ve esenliğe müdahale edebilecek gizli koşulların ortaya çıkmasında yararlıdır. Kendini kabul ve güveni arttırır, kendi gerçeğinin konuşmasını teşvik eder. Agate taşı öfkeyi iyileştirerek, sevgiyi teşvik ederek ve yeniden başlamak için cesaret vererek kalbin olumsuzluğunu ve acısını giderir. Her türlü travma için faydalıdır.

Agate taşı, negatif enerjileri ortadan kaldırarak ve dönüştürerek aurayı dengeler. Onun temizleyici etkisi her seviyede güçlüdür. Agate taşı farkında olmayı sağlamaktadır ve yaşam devamlılığının kolektif olma bilincine yönlendirmektedir. Ruhsal açıdan büyümeye ve iç istikrar sağlamaya götüren kişinin yaşam tecrübelerini sessizce düşünmesini teşvik eder. Agate taşı, meditasyon odaklanmaya elverişli çok çeşitli kristal oluşumları sağlar. Kristal içindeki karmaşık hareketler sakin, rahatlatıcı bir devlet teşvik eder, zihni daha yüksek düşünceye ve içsel gerçeklere açar.