Ağaç Akik Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir ?

Beğendiysen Oy Ver

Akik taşları yemen taşları ismi ile de anılmaktadır. Bu taşlar doğada doğal halde bulunmalarının yanında birçok renge de sahip olmaktadırlar. Oldukça fazla renge sahiptir ancak doğada en sık görülen renk çeştleri kırmızı, yeşil ve mavi renkleridir. Bu doğal taşlar dünya ülkelerinde genel olarak çıkarılan taşlardandır. Yani dünyanın birçok ülkesinde çıkarılarak işlenen taşlar grubundadır. Her doğal taşın kendine öz sertlik derecesi olduğunu belirtmek isterim. Ağaç akik taşlarının da kendilerine ait olan sertlik dereceleri 6.5 ile 7 dereceleri arasındadır. Bu doğal taşlar doğada koyu bir renkte bulunmazlar. Koyu renkte bulunmamalarının yanında bazen yarı saydam bir biçimde bazen de tam saydam biçiminde bulunurlar. Bu doğal taşların önemi oldukça büyüktür. Bu taşların öneminin büyük olması, turkuaz taşı dediğimiz diğer ismi firuze taşı ile birlikte hadislerde adları geçmektedir. Bu yüzden inanan kişiler için bu taşların değeri oldukça fazladır. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed ( s.a.v ), bu akik taşlarını parmağına taktığı yüzüklerde kullanmaya özen göstermiştir. Bunun içinde bu taşlardan yapılmış olan yüzükleri takmak hem Peygamber Efendimiz’in sünnetini yerine getirme anlamını taşır hem de manevi açıdan öneminin oldukça fazla olması nedeniyle fazlasıyla tercih edilen bir taştır.

Ağaç Akik Taşları’nın Faydaları Nelerdir ?

  • Günümüz koşulları itibari ile kişilerde işten veya herhangi bir durumdan kaynaklanan kaygı ve stres yaşama oranı oldukça fazladır. Bu gibi durumlarda insan kendine ve çevresine yararından çok zararı dokunur. Bu değerli taşların kullanılmaları halinde insanda olay ve durumlara bağlı olarak gelişen ve ilerleme kaydeden stres ve kaygının azaltılması sağlanıyor. Düzenli ve sürekli olarak bu doğal taşların kullanılmaları halinde ise stres ve kaygı gibi sıkıntılı durumların önüne geçilerek tamamen kurtulma aşamasına geçmiş olabiliyorsunuz. Ama bu doğal taşları kullanırken de ne amaçla ve çözüme kavuşturulacak inancı ile kullanmanız gerekmektedir.
  • Bu hayatta maddi veya manevi açıdan bir şeyler başarmak için insanın içinde illa ki yapabileceğine veya başarabileceğine inandığı bir takım konular olmalı. Bunun için başarıya gidecek olan yolda yapılması gereken en önemli detay hayal ederek o hayal edilen hedefe doğru akılcı bir şekilde ilerlemek gerekir. Bu doğal taşların kullanılmaları halinde insandaki hayal gücü ve mantıklı ilerleme gücü aktif hale geçerek sizlerin işlerinizi daha kolay bir hale getirecektir.
  • Kişilerin yedikleri yemeklerden tutun içtikleri içeceklere kadar birçok zararlı maddeler insan vücudunda bulunan damarlarda tıkanıklığa sebep olabiliyor. Bu damar tıkanıkları da insanın başına birçok hastalık çeşitini açıyor. Bu doğal taşların kullanılmaları halinde damar tıkanıklarının açılması sağlanıyor ve bu sayede sağlıklı bir birey olma yolunda adım atmış oluyorsunuz.
  • Her insanın yaşam koşullarının aynı olmadığını biliyoruz. Kimi insanlar şehir hayatında kimi insanlar ise köy hayatında yaşamlarını sürdürüyorlar. Bu gibi durumlarda koşullara bağlı olarak insanın vücudunda bir takım hastalıkların veya deformasyonların görüldüğü de bilinmektedir. Ağaç akik taşlarının kullanılmaları halinde ciltte meydana gelen yıpranmalar ve aşınmaların önüne geçilerek daha sağlam ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanın yolu açılıyor.
  • Genellikle çocuklar olmak üzere yetişkinlerde de görülen dişlerin veya diş etlerinin çürüdüğü ve zarara uğradığı gerçeği karşımıza çıkıyor. Bu gibi sıkıntılı durumların temelinde tabiki de şeker ve tatlı ürünlerinin sıkça kullanılmaları geliyor. Bu ürünler insan sağlığı açısından da oldukça zararlı ürünlerdir. Bu doğal taşlar sayesinde dişlerinde veya diş etlerinde meydana gelen zararlardan kurtulmak için doğal taşların kullanılması oldukça önem taşır.
  • Günlük yaşam içerisinde koşuşturmalar nedeni ile insan kendini hep bir yorgun hisseder. Bu yorgunların üstesinden gelmek için ise ağaç akik taşlarını kullanmak yeterli olmaktadır. Bu doğal taşlar insanın üzerinde bulunan negatif enerjileri alarak pozitif daha iç açıcı enerjiler vererek yaşamında daha sağlıklı ve daha dinç olmalarını sağlar.

Bu doğal taşların gerek fiziken gerekse de ruhen faydaları oldukça fazladır. Bir de inanç açısından manevi faydaları vardır. İnsanlık alemi bu taşlar ile yüzyıllar öncesinde tanışmış ve bu taşların etkileri üzerlerinde oldukça fazla araştırma yapmışlardır. Manevi açıdan inancında zayıf olmayan kişiler bu doğal taşların insanlık açısından faydalarını da bilmektedirler. Ama burada dikkat edilmesi gereken husus; bu doğal taşlardan faydalanmak isteyen kişilerin düşünce açısını da değiştirmesi gerekiyor. Bu taşlar benim fiziken veya ruhen hastalığıma mı iyi gelecek diye düşünürse bu doğal taşlardan hiçbir şekilde yarar göremez. Yarar görmesi için her zaman bu doğal taşlar hakkında pozitif düşünmeli ve ona göre hareket etmelidir. Yazımızın başlarında da dediğimiz gibi Peygamber Efendimiz’in bile isteklilik ile yanında taşıdığı bu taşlardan fayda görmemek elde değil. Bunların yanında fiziken veya ruhen bir hastalığı olanların bu taşları kullanmaları halinde hemen hastalığıma bir çare bulmalı, hemen hastalığımı geçirip sağlığıma kavuşturmalı düşüncesi de yanlıştır. Bu doğal taşlar herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Aynı etkiyi gösterse bile kiminde kısa vadede kiminde ise uzun vadede yararını gösterebilir.

Bu doğal taşlar görsel açıdan oldukça harika bir tasarıma sahiptir. Zaten doğal taşlar adını alması da genellikle dağlarda meydana geliyor olması ve insanoğlunun müdahale etmeden gerçeğe çıkıyor olmasıdır. Bu doğal taşların yerine bu taşlara benzetilen sahte taşlar da üretilmektedir. Doğal taş satın alacaklar taşın doğal mı yoksa sahte taş mı olduklarını iyice detaylı bir araştırma yaparak satın almalıdırlar. Sahte olarak üretilen taşların üzerlerine genellikle yapışkan tozlar serpiliyor veya boyama yöntemi ile sahte taşı doğal taş diye satma uğraşına giriliyor. Bu taşları satın almak isteyeceğiniz kişi veya kurumları dikkatli seçmenizde fayda olacaktır.